wydarzenia

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W czwartek, 16 X, w grupie Krasnali odbyło  się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień. Dzieci  po raz  pierwszy  wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością, czyli przed swoimi rodzicami prezentujący swoje  umiejętności taneczne, muzyczne, recytatorskie. Po  złożonym  przyrzeczeniu pani Dyrektor kredką pasowała każde dziecko na „Zucha – Przedszkolaka” wręczając na pamiątkę każde z nich  przepiękny dyplom , książeczkę oraz znaczek z logo przedszkola.

AKCJA  PRZECIWPOŻAROWA

W piątek, 10X,w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa wszystkich pracowników oraz dzieci na wypadek pożaru na terenie placówki . Celem tych działań było  nabycie przez uczestników ewakuacji   umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia. Akcja była sprawna i w ciągu kilku minut  dzieci i pracownicy bezpiecznie i sprawnie opuścili budynek.

Serdeczne podziękowaniarodzicom Maxima składamy , za przepiękne koszulki z naszymi imionami oraz ślicznymi Misiakami Dziękujemy!!!

MISIAKI W OLSZTYNIE

Misiaki w ramach projektu „Poznajmy i polubmy nasze owady” odwiedziły Park Gigantycznych owadów w Makumba Parku w Olsztynie.

Oprócz wizyty w parku olbrzymów Misiaki odwiedziły również Bibliotekę Multimedialną w której miały okazję wziąć udział w zajęciach komputerowych, konstrukcyjnych oraz muzycznych z wykorzystaniem narzędzi technologicznie zawansowanych.

JESIENNY RAJD PIESZY

Już po raz szósty odbył się nasz pieszy rajd  wiodący szlakiem lidzbarskich serpentyn, na który tłumnie stawiły się przedszkolaki i ich rodzice. Na miejscu  zbiórki czekał na nas kurier który przekazał nam paczkę od Leśnej Wróżki  a w niej list z zadaniami oraz  koszyk na leśne skarby. Po przejściu serpentyn dotarliśmy  na polanę, gdzie już paliło się ognisko. Tutaj piekliśmy kiełbaski, a po posiłku wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy różne jesienne pląsy.

NIEDZIELNY WYSTĘP MISIAKÓW

W minioną niedzielę lidzbarską scenę odwiedziły nasze Zuchy.

Śiewały, recytowały, dzielnie przedszkole reprezentowały.

W blasku reflektorów doskonale się prezentowały, widzom humor poprawiały.

NASZE MUZYKOWANIE

JESIENNE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

Jesień to bardzo kolorowa i inspirująca pora roku. Różnobarwne liście zachęcają przedszkolaki  do przebywania na świeżym powietrzu dlatego też, o ile to możliwe, każdego dnia dzieci przebywają na placu zabaw korzystając z uroków tej pory roku. Po takim pobycie i zabawie na powietrzu, dzieci są dotlenione, zrelaksowane i oczywiście, obiad im bardzo smakuje!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Przed rokiem Sejm ustanowił bardzo  ważne święto a mianowicie – 20 września ogłosił Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka .  Tego dnia w przedszkolu „ Piąteczka” panowała szczególna świąteczna atmosfera dominowała muzyka, tańce, zabawy. Aby oznajmić mieszkańcom Lidzbarka Warmińskiego tę radosną wiadomość dzieci w barwnym korowodzie, z balonami, transparentami,  udały się na spacer po mieście. Na placu pod Wysoką Bramą  odśpiewały  ogólnopolski Hymn Przedszkolaków, wypuściły gołąbki pokoju, balony ,wspólnie odtańczyły kilka ulubionych pląsów .  Przechodnie miłymi gestami, uśmiechami obdarowali dzieci swoją wielką życzliwością w dniu ich święta.

Dlaczego Dzień Przedszkolaka jest tak ważny ?

  • Dzień ten symbolizuje  radosną edukację, wesołą zabawę dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym.
  • Jest wyzwaniem dającym szanse na kreowanie nowej przestrzeni dla wychowania przedszkolnego
  • To także ważny element pracy nad zwiększeniem świadomości wszystkich dorosłych , dla których edukacja małego dziecka nie jest obojętna.
  • Dzień ten to po prostu dostarczenie dzieciom kolejnej okazji do świętowania oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

JESTEŚMY  EKSPERTAMI

Dzieci z grupy Misiaki zaprezentowały zgromadzone przez siebie oraz przy pomocy rodziców wiadomości na temat ulubionego, wybranego przez siebie zwierzątka.

II ŚNIADANIE KRASNALI

Nasze najmłodsze przedszkolaki  postanowiły zrobić kanapki na II śniadanie. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. A własnoręcznie wykonanie    jeszcze bardziej zachęcało do  zjedzenia  ich z apetytem . Dzieci podczas pracy rozwijały prawidłowe nawyki żywieniowe,    kreatywność i wyobraźnię.

WYCIECZKA PO LIDZBARKU

We wtorek (16 września) „Misiaki” w ramach  współpracy z Biblioteką Pedagogiczną zwiedzały najważniejesze zabytki naszego miasta. W związku z projektem „Poznajemy nasze miasto” po ulicach lidzbarka oprowadzał nas student III roku historii. „Misiaki” zobaczyły oraz poznały kilka ciekawostek dotyczących takich zabytków jak: Wysoka Brama, Kościół Św. Piotra i Pawła, Zamek Biskupów Warmińskich, oraz Stary, spalony Ratusz.

PIKNIK ” POŻEGNANIE LATA”

„Minęło szybko lato i już przyszła jesień…”

Piknik  ”Pożegnanie lata”, to nasza cykliczna impreza, której założeniem jest  integracja, relaks i dobra zabawa na świeżym powietrzu. We wtorek 9 września spotkaliśmy się na przystani nad rzeką Łyną przy ulicy Kalinowskiego. Wszyscy świetnie się bawili w towarzystwie przesympatycznej zebry i zwariowanego smoka. Jak na piknik  przystało nie obyło się bez smażenia  kiełbasek na ognisku, które wszyscy zajadali  z apetytem. Na pewno niebywałą piknikowa  atrakcją był spływ gondolą z hotelu „Krasicki’ wzdłuż rzeki Łyny. Impreza była bardzo udana, dzieci i rodzice  uśmiechnięci i zadowoleni.

SPOTKANIA ADAPTACYJNE

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu każdego dziecka. Aby zminimalizować stres i obawy  związane z pobytem w  pierwszych dniach  w przedszkolu, jak co roku w sierpniu,  odbyły się  spotkania adaptacyjne dla naszych, nowych  przedszkolaków.