wydarzenia

JESIENNY RAJD PIESZY

Już po raz siódmy odbył się pieszy rajd lidzbarskimi serpentynami. Przedszkolaki wraz z rodzicami stawili się we wtorkowe popołudnie i wyruszyliśmy leśnymi ściekam. Po pokonaniu trasy dotarliśmy na harcerską polanę, gdzie już paliło się ognisko. Tutaj piekliśmy kiełbaski, a po posiłku przyszedł czas na wspólne zabawy, pląsy, piosenki.

.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

JEST ŚWIĘTO MAMY I I DZIEŃ STRAŻKA

A DZIŚ MAMY

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!!!!!!

20 września obchodziliśmy V Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Nasze dzieci były  wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone tego dnia.A to za sprawa przygotowanej specjalnie dla nich niespodzianki, która odbyła się na Placu koło Wysokiej Bramy naszego miasta. Uroczystość otworzył Burmistrz naszego miasta p. J. Wiśniowski, który przekazał nam symboliczne klucze do miasta.Następnie wszystkie zgromadzone dzieci z 7 przedszkoli przemaszerowały   ulicami miasta w barwnym korowodzie .Towarzyszyli nam animatorzy  -wolontariusze z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych.Aby spełniły się wszystkie dziecięce marzenia   i żeby panował pokój na całym świecie  wypuściliśmy 60 balonów z helem do nieba oraz 7 gołębi.

Organizatorem całej imprezy było nasze przedszkole, a fundusze na realizację naszego projektu  uzyskaliśmy przystępując, do konkursu Charytatywnie -Aktywnie, Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia”.

W tym wyjątkowym dniu, wszyscy bawili się doskonale, a zadowolenie, radość i uśmiech towarzyszyły Dzieciom przez cały dzień.
Naszym cudownym Przedszkolakom z okazji ich święta życzymy, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej –dyrektor oraz pracownicy Przedszkola nr 5 „Piąteczka „


JESZCZE TROCHĘ LATA…

Jak to dobrze,że lato jeszcze trwa.

Nie ma nic fajniejszego niż wspólna zabawa z koleżankami i kolegami na placu zabaw!

NA WARMIŃSKĄ NUTĘ…

W czwartek ,15 września, gościliśmy w przedszkolu tancerzy z Zespołu Tańca Ludowego „Perła Warmii”- Olgę, naszą absolwentę, jej mamę(również tancerkę) oraz kolegę.

Nasi goście zaprosili przedszkolaki, aby zgłosili się na próbny nabór do zespołu i spróbowali  swoich sił w tańcu ludowym.

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZEK JESIEN

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Tradycyjnie, co roku, uczestniczymy w  „Sprzątaniu Świata”.  Co prawda maluszki wybrały się na krótki spacer ale  starsi zbierali  śmieci w okolicy  parku I. Kwinto oraz wzdłuż ścieżki rowerowej przy Łynie. Dzieci po raz kolejny dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by świat będzie czysty i zdrowy.

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZEK JESIEN

ROWEROWE POŻEGNANIE LATA

Kochani jeszcze w starej odsłonie, zamieszczamy kilka fotek z przecudnego Pikniku Pożegnania Lata.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

Kilka wakacyjnych rad!

Kochanym Dzieciom i ich rodzicom życzymy

słonecznych, radosnych i bezpiecznych

WAKACJI!!!!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej.     W piątek 24  czerwca uczestniczyliśmy w zakończeniu roku szkolnego. Przedszkole pożegnali:

Hania, Iga, Maciek, Michalina, Patryk, Oliwier, Maks

Dzieci zaprezentowały wspaniałe przedstawienie opowiadające o losach smoka wawelskiego. Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania.

Życzymy naszym absolwentom wielu szkolnych sukcesów!

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

WAKACYJNE URODZINKI

Można powiedzieć, że niektórym to dobrze bo pomimo, ze niektórzy do urodzin mają jeszcze trochę czasu to już teraz mogli świętować swoje wakacyjne urodziny w przedszkolu. A byli to

Esterka, Tymon, Konrad, Jasiek, Laura , Zosia

Wszystkiego najlepszego!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

MALI GOŚCIE W PRZEDSZKOLU

W czwartek gościliśmy na naszym przedszkolnym placu zabaw dzieci  z przedszkola Puchatek. Przedszkolaki miały możliwość bliżej się poznać, wspólnie pobawić się.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

motyl-ruchomy-obrazek-0079Jeszcze trochę o motylach

Czy narysowanie pięknego motyla może być trudne?, przedszkolaki z grupy Kosmoludków powiedzą że nie! ponieważ przeszły szybki kurs nauki malowania motyli z wykorzystaniem komputera i projektora.A na koniec zorganizowały wystawę plenerową dla rodziców.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

We wtorek 21 czerwca odwiedziły nas dzieci, które  ukończyły  przedszkole  dwa lata temu. Wszyscy czekali na ten moment z niecierpliwością i mile wspominali wspólne chwile spędzone w przedszkolu. Dzieci  chętnie opowiadały o tym co wydarzyło się w ich życiu szkolnym i prywatnym. Nie mogło zabraknąć wspólnych przedszkolnych zabaw, piosenek, oglądania grupowych zdjęć, słodkiego poczęstunku, placu zabaw…

Życzymy wszystkim Absolwentom samych sukcesów w szkole,

dużo radości i uśmiechu na każdy dzień roku.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

POLSKA GOLA!!!

Tak nasze przedszkolaki kibicują biało-czerwonym. Trzymamy kciuki…

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

Konkurs plastyczny Dama wychodzi za mąż…

w czwartek 16.06.2016 odbyło się wręczanie nagród nagrodzonym w konkursie plastycznym pt . Dama wychodzi za mąż… organizowanym przez   Stowarzyszenia Kobiet Miej Marzenia .w tej edycji wyróżnienie zdobyły Lena Kmieciak i Zosia Głuchowska.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

motyl-ruchomy-obrazek-0004

Bal motyli u Misiaków

Nasze przedszkole bierze udział w wojewódzkim konkursie

„Mały entomolog”organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia

Nauczycieli w Olsztynie– Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Celem konkursu jest ukazanie dzieciomróżnorodności rodzimej przyrody

na bazie pospolitych gatunków motyli.W związku z tym w grupie Misiaków odbył się Bal motyli. Dzieci tego dnia przypominały przepiękne motyle. Zobaczcie sami…

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

KOSMOLUDKI NA WYCIECZCE w OLSZTYNIE

najpierw… MULTICENTRUM

MULTICENTRUM jest multimedialną placówką edukacyjną, dzięki której użytkownicy mają szansę poznania i nabycia umiejętności płynnego poruszania się w otoczeniu technologicznie zaawansowanym oraz skomputeryzowanym środowisku uczenia się.

potem…”MAŁPI GAJ”

a na końcu ….chrrrrrrrrrrrr

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

HISTORYCZNA WYCIECZKA MISIAKÓW

14 czerwca dzieci z grupy Misiaków wyruszyły na wycieczkę. Celem ich wyprawy był Grunwald, miejsce jednej z największych bitew w historii średniowiecznej Europy.Będąc tam dzieci; wzięly udział w lekcji edukacyjn-historycznej, zwiedziły muzeum „Bitwa pod Grunwaldem”, spacerowały po polu bitwy, obejrzały fragment filmu „Krzyżacy”

WIZYTA W SCHRONISKU

W drodze powrotnej odwiedziły schronisko w Tomarynach gdzie zostawiły w ramach przedszkolnej akcji rzeczy dla bezdomnych piesków

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 8 czerwca  2016 r. dzieci z  grupy Kosmoludków udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej znajdującej się w naszej miejscowości.Dzięki życzliwości strażaków, przedszkolaki mogły obejrzeć prawdziwy wóz strażacki, strój strażaka oraz niezbędne w tym zawodzie narzędzia. Wysłuchały również informacji o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzieci dowiedziały się także, w jakich sytuacjach wzywa się straż pożarną, i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych. Serdecznie dziękujemy strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim za miłe przyjęcie oraz możliwość poznania specyfiki pracy strażaka.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

WYCIECZKA DO KSIĘGARNI

Realizując tematykę dotyczącą książek grupa  II  wybrała się   na wycieczkę do księgarni „ Papirus” . Pani Ania właścicielka sklepu zapoznała  najmłodszych z pracą księgarza  wyglądem i księgozbiorem sklepu. Każde z dzieci, miały możliwość spośród  ciekawych  pozycje książkowych  dostosowanych do wieku dziecka przedszkolnego zakupić jedną książeczkę. Ponadto   przedszkolaki w prezencie otrzymały kolorowe zakładki do książek oraz maski.

Dziękujemy!

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

WIZYTA W BIBLIOTECE

6 czerwiec  uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej. Pani Basia rozmawiała z dziećmi o książkach, ich znaczeniu w życiu każdego człowieka.
Był czas na wysłuchanie bajki o złym Kocurku, który nie lubił cukierków, oraz chwila zabawy w kąciku zabaw.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

DZIEŃ DZIECKA „WIO KONIKU”

Impreza w naszym przedszkolu z okazji Dnia Dziecka rozpoczęła się  od przywitania wszystkich dzieci przez wesołego klauna „Pimpka” , następnie dzieciaki musiały rozwiązać bardzo trudne zagadki aby przekroczyć bramy przedszkola.Ale to nie wszystko co przygotowało dla dzieci przedszkole. Zaraz po śniadaniu wyruszyły  autokarem do P. Znamierowskich  tam na dzieci  czekały wspaniałe koniki, które zapraszały do krótkiej przejażdżkę. Po przejażdżkach było ognisko, przy którym każdy mógł sobie upiec  kiełbaski.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

FESTYN RODZINNY 2016

I nadszedł już czas na coroczny Festyn Rodzinny  we wtorek 24 maja. Dzieci zaprezentowały  rodzicom i  innym gościom przygotowane w wielkiej tajemnicy programy artystyczne. Występom małych artystów towarzyszyły brawa, uśmiechy  i łzy wzruszenia. Po występie przyszedł czas na przygotowane atrakcje; loterię , dmuchane zabawki. Każdy chętny mógł zjeść  pyszne ciasta upieczone przez nasze mamy i babcie, kiełbaskę z grila, przedszkolną grochówkę bądź staropolski smalec  wykonany przez panią dyrektor. Hitem tegorocznego spotkania był „chłopski garnek” zaserwowany prosto z ogniska przez nasze absolwentki Olę, Małgosię i Julkę.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

W SZKOLE MUZYCZNEJ

W środę 25 maja dzieci z grupy II  wybrały się na występ artystyczny w wykonaniu młodzieży  Z Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

„Z WIZYTĄ W KRAINIE WIERSZY”

We wtorek 24 maja nasze reprezentantki z grupy II Kasia Matusiak i Laura Zwierzyńska uczestniczyły w V Konkursie Recytatorskim , które zdobyły wyróżnienia. GRATULUJEMY!!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

DZIEŃ MATKI NA UNIWERSYTECIE

Dzieci z grypy II zaprezentowały się Lidzbarskim Domu Kultury studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku z okazji Dnia Matki.
Małe przedszkolaki złożyły wszystkim mamom muzyczno-taneczne życzenia!

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

W czwartek dzięki uprzejmości Prezesa PWiK p. B. Buczyńskiego dzieci zwiedziły Punk Uzdatniania Wody w Lidzbarku Warmińskim. Pan Prezes , tatuś naszej Blanki przeprowadził dla nas mini wykład dotyczący jakości wody, możliwości picia jej z kranu, dzieci zwiedziliśmy także  centrum dowodzenia punktu oraz mogły z bliska  podejrzeć  koparki. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła kamerka niczym „pojazd kosmiczny”. Na zakończenie czekała na dzieci niespodzianka w postaci ciepłych lodów i gum.

Teraz na pytanie skąd się bierze woda, dzieci odpowiadają : ZE STUDNI   (a było z kranu)

Dziękujemy wszystkim pracownikom PWiK w Lidzbarku Warmińskim za tak wspaniałą gościnność.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

ZAŚPIEWAJ MI….

W tegorocznym konkursie powiatowym  ”Zaśpiewaj mi piosenkę” nasze przedszkole wspaniale reprezentowały trzy przedstawicielki

Oliwia Malewicz z grupy I

Blanka Buczyńska z grupy II

Wiktoria Mucha z grupy III

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

MARATON CZYTANIA….

W środę 11 maja dzieci z grupy  Kosmoludki wybrały się na maraton czytania do Oranżerii Kultury. Po zwiedzeniu biblioteki panie zaprosiły do wspólnych zabaw z bajką.

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

WYCIECZKA KRASNALI

Pierwszy wyjazd bez rodziców. Dla niektórych pierwsza podróż autobusem. Wspólne zabawy w „Bajkolandii” i piknik w Rogóżu zorganizowany przez rodziców Victorii. Mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń, radości, zadowolenia i zmęczenia oraz pytania: Czy jutro tez pojedziemy?!

Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

CERTYFIKAT

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

Z wielka przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało Certyfikat „Bezpieczne Przedszkole” w ogólnopolskim konkursie

„BEZPIECZNE DZIECKO-BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE”


Znalezione obrazy dla zapytania linie ozdobne

SŁOWIK 2016

Niniejszym pragniemy ogłosić , iż w w konkursie piosenki SŁOWIK 2016

spiewanie-ruchomy-obrazek-0013 HANIA HATLIŃSKA została laureatem tego konkursu ,

zaś JULKA KUCHA, KASIA KUŹMOWICZ I BLANKA BUCZYŃSKA zdobyły wyróżnienie

WIELKIE BRAWA DLA DZIEWCZYNEK!!!Dnia 28 kwietnia  grupę III naszego przedszkola odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych z nauczycielka p. Asią  Bakierzyńską.

W piątek 29 kwietnia odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt, a w oddali było słychać śpiew Hymnu Polskiego .

Święto Pułku

W piątek 22 kwietnia 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy  obchodził 50 lecie powstania jednostki wojskowej przy ul. Orneckiej. Nasze przedszkolaki również uczestniczyły w części  obchodów tej uroczystości. Było oglądanie sprzętu wojskowego, defilada żołnierzy… Wszyscy bez wyjątku byli bardzo zaciekawieni.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Ten dzień przebiegł w grupie Misiaków pod hasłem „Zielono mi „. Dzieci rozmawiały wyjątkowości naszej zielonej planety,  oglądały bajkę ekologiczną, śpiewały piosenkę pt: ” Na zielonej polanie, bawiły się zielonym balonikiem oraz wykonały  zielone okulary.

eci

WIOSENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

TEATRZYK O BEZPIECZEŃSTWIE

19 kwietnia do naszego przedszkola przybyli aktorzy ze Studia Artystycznego Magik z Białegostoku z  przedstawieniem

pt. „Egzamin z bezpieczeństwa Tygrysa Benjamina”.

Dzieci wraz roztrzepanym Tygryskiem Beniaminkiem utrwalały zasady bezpieczeństwa i sposoby zachowywania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, zaś wierszowane rady krasnoludka utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu i naprawdę świetnie  się bawiły.

SPOTKANIE AUTORSKIE

Przedszkolaki z grupy II  zostały zaproszone do Biblioteki Garnizonowej na spotkanie z panią Teresą Lipską, która zaprezentowała dzieciom kilka napisanych przez siebie wierszy dla dzieci. Po ich wysłuchaniu dzieci rysowały swoje wrażenia, przeżycia. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał od pani Teresy książkę z osobistą dedykacją. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

VII SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Po raz  siódmy  nasze przedszkolaki spotkały  się z dziećmi z pozostałych lidzbarskich przedszkoli, aby    zmagać  się w sportowych konkurencjach . Tym razem zajęliśmy 5 miejsce otrzymując  puchar zaś zawodnicy  pamiątkowe medale oraz niespodziankę  - kosz   ze słodyczami i owocami . Naszym zawodnikom towarzyszyli kibice –  rodzice i najbliżsi, którym serdecznie dziękujemy za obecność i  wspaniały doping.  Dzieci walczyły na miarę swoich możliwości dając z siebie wszystko.

WIOSENNE SPOTKANIE W GRUPIE KRASNALI

PRIMA APRILIS UWAŻAJ BO SIĘ POMYLISZ!

Pierwszy dzień kwietnia to Prima Aprilis, czyli dzień pełen żartów, śmiechu oraz świetnej zabawy. Ten nastrój udzielił się również naszym przedszkolakom.Na początku dzieci poznały krótką historię związaną z obchodami tego dnia. W dobry humor wprowadził dzieci wiersz Juliana Tuwima „Cuda i dziwy”. Zainspirowane utworem postanowiły stworzyć primaaprilisową galerię. Wykorzystując zdjęcia z gazet i pastele, wykonały obrazy pełne fantazji i humoru.Dużo radości sprawił dzieciom .z grupy najmłodszej kolor zupy mlecznej która w tym dniu miała kolor zielony i różowy  a jeść ja było trzeba widelcem.Cały dzień obfitował w dobrą zabawę, a uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne wielkanocne linie

WARSZTATY WIELKANOCNE NA ZAMKU

W środę 23 marca dzieci z grupy 4-5 latków uczestniczyły w  Warsztatach Wielkanocnych  które odbyły się w naszym pięknym lidzbarskim zamku.Dzieci dowiedziały się: jakie znaczenie miał wielkanocny poranek  (tradycyjna kąpiel, wypatrywanie baranka w słońcu, ascetyczne warmińskie śniadanie); Co to jest kadyk?; Czego nie mogło zabraknąć w warmińskiej palmie?; Jak wyglądały jajka malowane według warmińskiej tradycji?Na koniec czekała na dzieci niespodzianka świąteczna- przedszkolaki mogły same wykonać ozdobę świąteczną.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne wielkanocne linie

NAGRODA W XX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE IM. IRENY KWINTO „ŻYCIE BAJKA JEST”

IGA OLCHOWIK

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne wielkanocne linie

21 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Przyjście nowej pory roku- wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci same zajęły się hodowlą , cebuli, fasoli czy rzeżuchy. Pani Wiosna zawitała do przedszkola.
Zgodnie z tradycją naszego przedszkola należało jeszcze pożegnać się ze złą zimą.Ale tym razem obyło się bez panny MARZANNY   ,w tym roku  ruszyliśmy barwnie przebrani   ulicami naszego miasta , gdzie finałem naszego spaceru były tańce i piosenki na placu koło Wysokiej Bramy na cześć Pani Wiosny .

I Wszystkim zrobiło się milej i weselej.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne wielkanocne linie

Czy jesteśmy bezpieczni korzystając z Internetu ?

Zagadnienie to pogłębiały dzieci z najstarszej grupy Misiaki   z pomocą pana Mariusza, nauczyciela informatyki, który  obrazowo zaprezentował im tą dość trudną tematykę. Najpierw za pomocą zwykłego kłębka włóczki utworzona została makieta „ niewidzialnej” sieci połączeń internetowych. Następnie poprzez odgrywane  scenki dramowe pan Mariusz uświadomił przedszkolakom, iż  nie należy przekazywać   informacji o sobie, rodzinie nieznajomym z którymi korespondujemy w sieci. Nie mamy pewności kto znajduje się po drugiej stronie monitora, często są to oszuści, nieuczciwi ludzie. Zaprezentował dzieciom  filmik obrazujący w humorystyczny sposób tematyki niebezpieczeństw jakie mogą zagrozić nam gdy bezmyślnie i bez umiaru wykorzystujemy intrnetowe strony, portale.

Jedynie  wspólnie  z rodzicami lub pod ich kontrolą dzieci mogą  korzystać z ciekawych zabaw, gier, filmów, piosenek  przeznaczonych dla nich. Należy tylko pamiętać, aby  trwało to w ciągu dnia krótko, najważniejszy jest ruch zabawa na świeżym powietrzu i bezpośrednie kontakty z rówieśnikami

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne wielkanocne linie

SZEWCZYK DRATEWKA

W środę  16 III do nasze przedszkolaki odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego „Arena”  z przedstawieniem pt. „Szewczyk Dratewka”. Mali widzowie  poznali przygody Szewczyka, który chodził od miasta do miasta i naprawiał buty.  Na swojej drodze spotkał mrówki, pszczoły i kaczki potrzebujące pomocy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygody głównego bohatera jednocześnie czynnie  brały udział w spektaklu, ucząc się, że dobre serce okazywane innym zawsze wraca do nas z podwójną siłą.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne wielkanocne linie

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI SŁUŻBY CELNEJ W OLSZTYNIE

We wtorek 15 marca miło było nam gościć w przedszkolu pracowników Służby Celnej, z ich kompanem psem – Barym! Panowie na początku spotkania przeprowadzili pogadankę dotyczącą pracy mundurowych a w szczególności  czworonożnego pupila.  Dzieci podziwiały   jego umiejętności w poszukiwaniu niebezpiecznych substancji. Na zakończenie dzięki uprzejmości naszych gości  przedszkolaki zobaczyły od środka jak wygląda ich  służbowy samochód.

Serdecznie dziękujemy mamie Patryka z grupy Misiaków za zainicjowanie i pomoc
w organizacji tego ciekawego spotkania!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne wielkanocne linie

V Powiatowy Konkurs Ekspresji Dziecięcej o „Złote Pióro Poezji”.

W środę 11 marca 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, odbył się V Powiatowy Konkurs Ekspresji Dziecięcej o „Złote Pióro Poezji”. W naszej kategorii wiekowej -przedszkola  udział wzięło 8 uczestników. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem i tańcem.

Niniejszym pragniemy ogłosić iż;

Laureatem  konkursu został Marcel z grupy Misiaków,

zaś II miejsce otrzymała  Wiktoria także z grupy Misiaków

W konkursie wzięła udział także Maja  z grupy Kosmoludków

WIELKIE BRAWA DLA TYCH MAŁYCH ARTYSTÓW

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne wielkanocne linie

ŚLADAMI WIOSNY

Na wiosnę do życia budzi się przyroda. Kranale postanowiły sprawdzić na własne oczy, czy już pojawiły się pierwsze przebiśniegi. Oczywiście delikatnie i nieśmiało zaczynają rosnąć w przedszkolnym ogrodzie i wzbudzają jak zwykle pełen zachwyt.

To już prawie WIOSNA!!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie

DZIEŃ KOBIET

8 marca – Dzień Kobiet – był dniem świątecznie obchodzonym w naszym Przedszkolu.

Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itp. Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje zwieńczenie w przygotowaniu  przez rodziców starszaków w imieniu chłopców  słodkiego poczęstunku- torta.

WSZYSTKIM PANIOM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie

Nasz kącik przyrody

Kosmoludki nie mogły doczekać się wiosny więc postanowiły założyć własną hodowlę szczypiorku. Wszyscy ochoczo wzięli się do pracy więc doniczki szybko zapełniły się ziemią i cebulkami. Jeszcze tylko trzeba podlać i …czekamy

WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

Każda wycieczka przedszkolaków budzi wśród dzieci mnóstwo emocji a tym bardziej wycieczka w piątkowe przedpołudnie do lidzbarskiego komisariatu policji. Podczas spotkania Starszaki    bliżej poznały pracę policjanta, oglądały filmy edukacyjne uczące właściwych postaw w kontaktach z obcymi, prawidłowego poruszania się po drogach, zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Podczas wizyty zobaczyły policyjny areszt, samochody policyjne, oraz sprzęt i elementy umundurowania funkcjonariuszy. Z nieskrywanym zaciekawieniem z bliska oglądały kajdanki, pałkę policyjną i inne elementy policyjnego sprzętu. Jednak  największą atrakcją okazało się możliwość zdjęcia odcisków palców. Na koniec  dzieci otrzymały pamiątkowe upominki od pana policjanta. Serdecznie dziękujemy za tak ciekawe spotkanie.

„JAK PRZEMOC I WYZWISKA ZGUBIŁY PEWNEGO LISKA”

„…Bez przemocy świat jest piękny, wszyscy dobrze czują się.

Bez przemocy świat jest piękny, każdy przecież liczy się …

We wtorek 2 II dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć zabawne, a zarazem pouczające przedstawienie, pt: „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego MAGIK z Białegostoku.  Bohaterami byli zajączek Tuptuś lisek Okrutniś, Miś Błażej oraz dwie szalone i wesołe kukułki –przyjaciółki Lola i Pola. Przedszkolaki kolejny raz usłyszały  jak ważne jest przestrzeganie zasad dobrego zachowania się i że nie należy używać przemocy wobec innych

POZNAJEMY NASZE EMOCJE

W czwartek 18 lutego nasze przedszkole odwiedziły panie psycholog pracujące w PPP. Podczas  zajęć, dzieci  miały okazję bliżej poznać emocję takie jak radość, złość , smutek, strach. Ponadto uczyły się jak radzić sobie ze negatywnymi emocjami. Na zakończenie zajęć, każde dziecko otrzymało uśmiechniętą buźkę, aby  radości było jak najwięcej.

KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIAŻKI

„Kącik wędrującej książki” od niedawna funkcjonuje w naszym przedszkolu.  Powstał dzięki wspólnemu zaangażowaniu dzieci, rodziców i nauczycielek. Wyposażyliśmy kącik w ciekawe książki, które dzieci z chęcią wypożyczają do domu   jak również przynoszą swoje książki z domu i zostawiają je w kąciku.  Wspólnie ustaliliśmy zasady korzystania z kącika.

Wobec czego czytamy, czytamy!

Wyróżnienie dla

Julki Kucha

w ogólnopolskim konkursie plastycznym

„ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

PĘDZI, PĘDZI KULIG….

W sobotni poranek pogoda dopisała nam bardzo – świeciło słoneczko, był lekki mróz, czyli  było prawie wszystko aby kulig udał się świetnie. O 10 rano w leśniczówce państwa Znamierowskich stawiło się wielu, dużych i małych,  miłośników zimowej zabawy. Na miejscu czekał pan Orłowski, który przygotował ciągnik i duże sanie do których zostały  doczepione saneczki.  Wszyscy zasiedli na małych  saneczkach i dużych saniach i pomknęli przez las podziwiając zimowy krajobraz. Po przejażdżce sankami przyszedł czas na ognisko i pieczenie  kiełbasek. Po takiej przejażdżce kiełbaski bardzo smakowały. Zimowa atrakcja wywołała uśmiech i ogromną radość naszych dzieci.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

O święcie Babci i Dziadka  nikomu nie trzeba przypominać. W naszym przedszkolu w piątek 22 stycznia zrobiło się tłumnie, radośnie ponieważ przybyli do nas długo wyczekiwani, najważniejsi goście – Babcie i Dziadkowie. W każdej z grup odbyły się występy dla Babci i Dziadka, do których   dzieci  przygotowywały się  bardzo starannie. Praca dzieci zostało przez gości doceniona gromkimi brawami i uśmiechami. Następnie wnuczęta wręczyły swoim bliskim własnoręcznie przygotowane upominki. A później przyszedł czas na słodki poczęstunek, miłe pogawędki i wspólne zabawy

GRUPA I KRASNALE

GRUPA II KOSMOLUDKI

GRUPA III MISIAKI

Ty tez możesz  pomoc innym

Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach  z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone były  przez Ratowników Medycznych z Bartoszyc. Podczas zajęć  dzieci poznały wyposażanie ambulansu,utrwaliły numery alarmowe, oraz dowiedziały się jaką pracę wykonuje ratownik medyczny.

Korzystając z uroków tegorocznej zimy wybraliśmy się na zimowe szaleństwo na plac przedszkolny. Zabawa jest przednia. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie. Wykazują się niezwykłą  pomysłowością w szaleństwach na śniegu. Mróz nikomu nie przeszkadza, a do przedszkola wracamy z szerokimi uśmiechami.

PRZEDSZKOLAKI NA WIELKIM 24 FINALE WOŚP W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

20 stycznia 2016 przedszkolaki z grupy Misiaków zagrały dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Lidzbarskim Domu Kultury,  zaprezentowały się w dwóch choreografiach tanecznych . Na scenie wystąpili  jak prawdziwi artyści, nie okazując zdenerwowania czy zawstydzenia pokazali jak mogą się świetnie bawić występując przed tak wielką publicznością.

BAL KARNAWAŁOWY

W piątek 15  stycznia, od samego rana,  nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Rano do przedszkola przyszły  księżniczki, motylki, piraci, strażacy ….  Były zabawy, tańce , konkursy, które zachęcały dzieci do aktywnego uczestnictwa. Na twarzach wszystkich gościł radosny  uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie a kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.

JASEŁKA  W STRAŻY

Tuż prze samymi świętami, w środę 23 grudnia, dzieci z najstarszej grupy Misiaki zostały zaproszone na spotkanie opłatkowe do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Przedszkolaki wprowadziły w świąteczny nastrój  wszystkich zebranych prezentując  się w przedstawieniu jasełkowym.

SPOTKANIE WIGILIJNE

Nasze „Gwiazdki” podczas miejskiego spotkania wigilijnego  pod Wysoką Bramą!

SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dlatego też w atmosferze przedświątecznej bieganiny zaprosiliśmy rodziców na  spotkanie. Dzieci zaprezentowały swoim gościom przedstawienie Bożonarodzeniowe, tańce, piosenki  wzbogacone  przez piękne stroje i dekoracje. Do wspólnego kolędowania natomiast zaprosiły  gości  nasze absolwentki – Natalia, Weronika i Paulina , które wspólnie z nami zaśpiewały kilka kolęd. Były to niezapomniane chwile , a rąbek przedświątecznej atmosfery w naszym Przedszkolu – pełnym Gości, uśmiechów i dobrych życzeń – uchylają zdjęcia .

Życzymy

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Mniam mnam !!!!!!!!!

Jak widać święta zbliżają się wielkim krokami, ponieważ zapach przypraw korzennych i pieczonych pierniczków znów unosi się w cały przedszkolu. Tym razem to dzeci z grupy „Kosmoludki” zakasały rękawy (dosłownie) i rozpoczęły produkcję bożonarodzeniowych smakołyków.

Znalezione obrazy dla zapytania gify pierniczki PIERNICZKI, PIERNICZKI…

Maluszki także zaczęły swoje przygotowania do świąt, upiekły  przepyszne pierniczki.

Mniam, mniam, mikołaj na pewno będzie zadowolony!!!

Z-ca Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego  p.S.Kuźniewski  czyta dzieciom.

HEJ , KOLĘDA, KOLĘDA

W  piątek 11 grudnia dzieci z grupy Kosmoludków wybrały się z kolędą do Domu Środowisk Twórczych w Lidzbarku Warmińskim. Tam wystąpiły z piosenką i tańcem przed publicznością podopiecznych placówki.Potem wspólnie zaśpiewały kolędę. W ramach podziękowań za wspaniały występ dzieci otrzymały”worek” cukierków.

Kolejny juz rok nasze przedszkole pomaga przy zbiórce zabawek i książek na rzecz biednych dzieci organizowanej przez GOPS  w Lidzbarku Warminskim. Nasze przedszkolaki znowu nie zawiodły i podzieliły sie swoimi zabawkami na rzecz w/w akcji.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom!

Witaj Święty Mikołaju!

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Tym razem przybył do nas w poniedziałek 7 grudnia.  Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników  – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj wywołując radość  i uśmiechy na twarzach wszystkich przedszkolaków. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami i obiecał, że powróci do nas za rok.

KACZKA CUDACZKA

7 grudnia dzieci z grupy II Kosmoludki  wybrały się do Biblioteki Miejskiej na oglądanie przedstawienia  „Kaczka Cudaczka” z okazji Mikołajek.  Mali widzowie i z uśmiechem na ustach śledzili perypetie Kaczki, która szukając sposobu na pozbycie się bólu brzucha, spowodowanego nadmiarem słodyczy szuka najdziwniejszych rozwiązań.

Dziękujemy paniom z biblioteki za zaproszenie , za wspaniałą zabawę oraz baloniki.

Do zobaczenia!

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

W dniu 2 grudnia w przedszkolu  odbyło się spotkanie ze strażakiem. Przybył do nas strażak – pan Tomasz Gowkielewicz. W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka  oraz urządzeń używanych w trakcie akcji  Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Pan strażak przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia.

JESIENNE MUZYKOWANIE W GRUPIE KOSMOLUDKÓW

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Chętnie opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

SŁOWEM MALOWANE – KONKURS PLASTYCZNY

Bum bum! Bam bam! Na bębnie afrykańskim gram!

Własnie rozpoczęła się  kolejny już  rok przygoda z bębnami afrykańskimi.Zajęcia te prowadzone są w dwóch grupach wiekowych.Podczas zajęć każdy z uczestników ma okazje grania na wybranym instrumencie, w wyniku czego aktywnie uczestniczy w warsztatach,uczy się wydobywania różnych dźwięków a także poznaje podstawy budowania rytmu.

19 listopada grupę 4-5 latków odwiedził Burmistrz naszego miasta p. Jacek Wiśniowski. Powodem jego wizyty było wręczenie nagrody dzieciom za udział w konkursie

„Najśmieszniejsza bakteria”. Nagrodą była prawdziwa boba witaminowa  w postaci wielkiego kosza owoców. PYYYCHA!!!

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

19.11.2015 r.  odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.Podczas uroczystości dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu.Po zakończonej części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania. AKT ŚLUBOWANIA

-Przyrzekamy co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą!

-Przyrzekamy nie płakać , nie szlochać i panie mocno kochać!

-Przyrzekamy zjadać wszystko z talerzyka!

Przyrzekamy zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować!

SPOTKANIE Z RYCERZEM

Dzieci z grypy najstarszej odwiedził  współczesny rycerz z Bractwa Rycerskiego, który zaprezentował się w pełni skompletowanym  stroju rycerski. Ponadto przedszkolaki miały możliwość  obejrzeć miecz, tarczę oraz inne elementy rycerskiego oręża.

Z  I E L O N A   F L A G A

Dzieci naszej „Piąteczki” cieszą się z Zielonej Flagi.

Jej zdobycie to efekt kilkuletnich działań edukacyjno-ekologicznych realizowanych  przez dzieci, nauczycieli i rodziców .

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i działamy dalej!

SAŁATKA OWOCOWA

Że sałatka owocowa jest smaczna, zdrowa to wiedzą Kosmoludki, które w piątek postanowiła samodzielnie przygotować zdrową, witaminową przekąskę. Przedszkolaki odpowiednio przygotowane do pracy z  zaangażowaniem kroił owoce. Tego dnia drugie śniadanie smakowało wyjątkowo, nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania sałatki, bo przecież nic tak nie smakuje  jak posiłek przygotowany samodzielnie.

EWAKUACJA PRZECIWPOŻAROWA – ĆWICZENIA

W środę, 28 października, w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Głównym celem było opanowanie przez dzieci i personel przedszkola umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia . Po sprawnie przeprowadzonej ewakuacji dzieci spotkały się ze strażakami, którzy z zaangażowaniem odpowiadali  na mnóstwo dziecięcych pytań .

„Św. Jan Paweł II- patron warmińskiej rodziny”

Hania Hatlińska i Iga Olchowik to nasze laureatki, które otrzymały dyplomy w konkursie plastycznym

„Św. Jan Paweł II – patron warmińskiej rodziny”

organizowany prze „Stowarzyszenie Przyjaciół Misia” oraz „Stowarzyszenie „Wspieramy ZSL LW”

BRAWO, BRAWO!!!

„Robotyka dla Smyka”

W październiku w grupie Misiaków odbyły się zajęcia, podczas których dzieci konstruowały z klocków lego  WeDo. Po krótkiej części teoretycznej, dzieci budowały z klocków   modele zwierząt a następnie „ożywiały” je programując na komputerach.

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK 2015

O tym, jak istotne jest mycie rąk przypomina  Światowy Dzień Mycia Rąk (15 października ) Celem akcji jest uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych, podkreślenie ogromnego znaczenia mycia rąk wodą i mydłem, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny. W związku z tym nasze przedszkole odwiedzili pracownicy Sanepidu w Lidzbarku Warmińskim wraz z  dyrektorem  Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lidzbarku Warmińskim p.B.Buczyńskim oraz z-ca burmistrza p. J. Piętka. Goście przeprowadzili specjalne zajęcia edukacyjne , na których zaprezentowali jak właściwie należy myc ręce  przypominając dzieciom o tym ważnym, codziennym nawyku. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób. Następnie  mogły zobaczyć za pomocą mikroskopu ja wyglądają bakterie i zarazki które  osiedlają na naszych dłoniach.Na zakończenie spotkania wszyscy dostali upominki w postaci mydełka i kolorowanki.
Akcja pozwoliła dzieciom utrwalić wiedzę na temat właściwej higieny rąk i jej wpływu na zdrowie.

„RYCERZE I KSIĘŻNICZKI”

W grupie Misiaki realizowany jest z dziećmi grupowy projekt „Rycerze i księżniczki” . W ramach tego zagadnienia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do zamku  lidzbarskiego – Muzeum Warmińskiego. Dzieci zapoznawały się z dawną architekturą naszego  miasta, zwiedziły tajne i mniej tajne komnaty zamkowe oraz oglądały wystawę prezentującą dawne uzbrojenie.

ZAMEK KSIĘŻNICZKI

Kolejnym działaniem było samodzielne projektowanie  rezydencji królewskiej – malowanie farbami plakatowymi.

TURNIEJ RYCERSKI

W piątek 24 X odbyło się spotkanie z rodzicami pod hasłem „Turniej rycerski”. Spotkanie rozpoczęło się od poznania  kodeksu rycerskiego. Następnie  duże i małe damy dworu zaprezentowały się najlepiej jak tylko umiały natomiast rycerze popisywali się  swoimi  rycerskimi umiejętnościami. Po prezentacji przyszedł czas na złożenie pokłonu królowi i królowi. A na koniec wszyscy stali się aktorami  w improwizacji teatralnej do wiersza „Ballada o uprzejmym rycerzu” Wiery   Badalskiej

TEATRZYK Z RODZICAMI

Tradycyjnie już od wielu lat zapraszamy na wspólne oglądanie przedstawienia teatralnego. Tym razem oglądaliśmy bajkę Kopciuszek” w wykonaniu aktorów teatru Narwal z Białegostoku. Choć losy Kopciuszka były chwilami smutne, to najważniejsze, że bajka skończyła się szczęśliwie! Niezwykłe stroje aktorów, piosenki oraz ciekawe rekwizyty wywarły ogromne wrażenie. Spektakl wszystkim się  podobał i aktorzy zostali nagrodzeni brawami.

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W piątek 16 października gościliśmy w naszym przedszkolu dietetyka – panią Magdę Wiśniewską. Pani Magda w ramach akcji „Żyj smacznie i zdrowo”   w oparciu o przygotowaną prezentacje multimedialną i wiadomości dzieci    omówiła  z dziećmi produkty zdrowe oraz szkodliwych dla naszego zdrowia oraz wyjaśniła skutki złego odżywiania się (otyłość, próchnica, anemia, zmęczenie).

Spotkanie to zostało przeprowadzone  w ramach realizowanego w naszym przedszkolu programu „Bezpieczne Przedszkole”.

KANAPECZKI, KANAPECZKI

Dzieci z grupy II samodzielne przygotowały pyszne II śniadanie.  Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków,  wszyscy zabraliśmy się do pracy. Kanapki wyszły smaczne, zdrowe, kolorowe, bardzo wesołe i zostały  zjedzone z wielkim apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

WYCIECZKA DO PIEKARNI

We wtorek 13 X dzieci z grupy II wybrały się  na wycieczkę do piekarni i cukierni „Złoty Róg” . Dzieci zobaczyły z bliska wszechstronny asortyment zdrowego, ciemnego pieczywa. Przedszkolaki miały możliwość spróbować jak smakuje pieczywo, oraz porozmawiać z klientami o tym jakie pieczywo najchętniej tutaj kupują.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

JESIENNE ZABAWY!

Posypały się listeczki dookoła, To już jesień te listeczki z wiatrem woła:

- Opadnijcie moje złote i czerwone, jestem jesień przyszłam tutaj, w waszą stronę….

Jak widać nasze przedszkolaki  lubią jesień a najbardziej jej kolorowe liście,  zabawy w liściach, chętnie je zbierają suszą by później wykorzystywać  do  prac plastycznych. Dlatego też nie siedzimy w przedszkolu za długo, tylko biegamy, spacerujemy,  i  szalejemy w pięknych, spadających  liściach. Przyłączcie się do nas!

„Z WIZYTĄ W KLUBIE WOJSKOWYM”

Dzieci z grupy III wybrały się w piątek 9 X  na zaproszenie pracowników Klubu Wojskowego . Tam zapoznały się z różnymi formami zajęć organizowanych dla dzieci przez Jednostkę Wojskową. Do dyspozycji małych i dużych gości jest biblioteka, pracownia rękodzieła oraz zajęcia z karate.Przedszkolaki zwiedziły również salę muzealną zwianą z historią wojskowości.

„Po Polsce podróże małe i duże”

We wtorek 6 października  dzieci z naszego przedszkola były uczestnikami niezwykłej podróży, zabrali nas na nią aktorzy ze studia artystycznego „Akada” . Za sprawą przedstawienia „Po Polsce podróże małe i duże” jakie dla nas przygotowali przedszkolaki odwiedziły  najciekawsze miejsca w Polsce. Głównym Bohaterem spektaklu był smok Bazyli, który to chcąc odwiedzić swego dziadka w Krakowie musiał przejść całą Polskę, opowiadając wszystkim o największych miastach i związanych z nimi legendach.Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tej nietypowej podróży ,włączały się do wspólnych zabaw ze Smokiem i a także pomagały mu odpowiadać na bardzo trudne pytania.

WIATRAK MATEMATYCZNY

W piątek  2 października w ramach szkolenia naszej kadry pedagogicznej  dzieci z grupy  najstarszej mogły jako pierwsze doświadczyć zabaw z Wiatrakiem matematycznym  – innowacyjnym narzędziem stworzonym przez Izabelę Żukowską i Urszulę Dąbrowską, służącym do nauki matematyki poprzez ruch i aktywność własna dzieci w wieku przedszkolnym

linie_jesienne_5JESIENNY RAJD PIESZY 2015

To juz kolejny Jesienny Rajd Pieszy organizowany przez nasze przedszkole. Słoneczna październikowa aura  dodatkowo wyzwalała pozytywna energie wśród nas. Wszyscy dzielnie maszerowali szlakiem lidzbarskich Serpentyn finałem naszej wspólnej wędrówki było ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski.Nie mogło także zabraknąć wspólnej zabawy, tego dnia wszyscy z podziałem na drużyny mieli za zadanie ułożyć tekst do podanych melodii. CO TO BYŁY ZA HITY!!!

  • ( na melodie „Jagódki”)

Przyszliśmy na piknik przedszkolaków, jest dużo dziewczyn i chłopaków.Jedliśmy kiełbaski i bułeczki, latają ptaszki i chodzą mróweczki…

( na melodie „My jesteśmy krasnoludki”)

My jestesmy przedszkolaczki hop, ha, ha

A na nogach mamy laczki paru riru ra

Na wycieczki wciąż chodzimy sru tu, tu…

( na melodie „Stokrotka”)

Idziemy na ognisko mijamy… mrowisko

dookoła szumi las i przyroda woła nas

( na melodie „Wlazł kotek”")

Jesteśmy na polanie la,la,la

zjedliśmy po kiełbasie la,la,la

robi się ciemno la,la,la

bo to jesień la la la

( na melodie „Sokoły”)

Jesień, jesień dookoła,tu przedszkole a tam szkoła

tu dzieciaczki przedszkolaczki

należymy do tej paczki

D Z I E Ń    C H Ł O P A K A

Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu był super!  Dziewczynki podarowały chłopcom upominki z okazji ich święta, były życzenia, „STO LAT”  śpiewane gromkimi głosami, uściski i całusy Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci, a na stole Misiaków pojawił się wspaniały prezent od rodziców – TORT!

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

WIZYTA STARSZAKÓW W ORANŻERII

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadający 20 września nasze  przedszkolaki obchodziły juz 18 września 2015 roku. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Obchody tego święta organizowane były w naszym przedszkolu po raz drugi.Przedszkolaki tego dnia ruszyły barwnym korowodem przez miasto na Plac pod Wysoka Brame aby  wspólnie odśpiewać Hymn Przedszkolaka, zatańczyć kilka ulubionych plasów oraz wypuścić gołębie symbolizujące pokój.

„Być przedszkolakiem jest super. Każdy dzień jest nową przygodą – w przedszkolu czekają kolorowe zabawki, ciekawe zajęcia i radośni opiekunowie.”

ZNAMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO

Słoneczna  pogoda sprzyjała wyjściom poza teren przedszkola, dlatego tez „Kosmoludki” wybrały się na pobliskie rondo aby poobserwować   przejście dla pieszych  i ruch samochodowy. Po powrocie do przedszkola dzieliły się swoimi obserwacjami i odczuciami z nauczycielkami. Kolejne dni obfitowały w ciekawe zabawy tematyce, plastyczne i ruchowe z wykorzystaniem sygnalizatora , komputera i projektora  których celem było pogłębianie wiadomości o zasadach ruchu drogowego.

SIERŻANT BÓBR Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

gify policjant

We wtorek 16 września  nasze przedszkole odwiedzili Sierżant Bóbr i Pani policjant z Komisariatu Policji w Lidzbarku Warmińskim

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła lub tez gdy stanie nam na drodze agresywny pies itp. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki. Uwieńczeniem spotkania z policjantami był wspólnie zatańczony plas.

POŻEGNANIE LATA

Tego dnia pogoda była naszym sprzymierzeńcem. Tak pięknego, słonecznego i wyjątkowo ciepłego dnia dawno już nie było dlatego też w  czwartkowe popołudnie tłumnie spotkaliśmy się  nad Łyną przy ulicy Kalinowskiego. Imprezę poprowadzili animatorzy, którzy dostarczyli dzieciom i rodzicom mnóstwo wrażeń. Były pląsy , zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy oraz wspólne konstruowanie balonowych zwierzaków.  Niezapomnianym przeżyciem dla wielu uczestników był rejs gondolą na którą zaprosili właściciele lidzbarskiego hotelu „Krasicki”. Był również czas na pieczenie kiełbasek, odpoczynek, wspólne rozmowy.

Do zobaczenia lato kochane a my w naszym przedszkolu cieszymy się, że nadchodzi jesień. Jesień jest przecież taka kolorowa

SPOTKANIA ADAPTACYJNE

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka. Tradycyjnie , jak co roku w odbyły się najpierw w czerwcu a następnie pod koniec sierpnia  Spotkania Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Głównym naszym celem jest pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy podczas pierwszych dni pobytu w przedszkolu oraz po to, aby mali i duzi nabrali przekonania, że czas spędzany w przedszkolu będzie bezpieczny, miły i radosny. Dzieci i ich rodzice  mieli możliwość poznawania innych, współdziałania w zabawach w większej grupie rówieśniczej. Był również czas na zwiedzanie przedszkola a przede wszystkim na zabawę na przedszkolnym placu zabaw.