Wtorki z kodowaniem

DALSZE PODRÓŻE ZUZI PODRÓŻNICZKI

Julia wraz z Zuzią odwiedziły Gdański Ogród Zoologiczny. Mogły zapoznać się z różnorodnym światem zwierząt i zdobyć na ich temat wiedzę. Zoo zachwycało kolekcją najróżniejszych egzotycznych zwierząt. Podczas miłego, spokojnego spaceru alejkami parku Zuzia z Julią mogły podziwiać liczne małpy, wielbłądy, przedstawicieli rodziny kotowatych, gady, słonie, hipopotamy, pingwiny, wspaniałe żyrafy oraz wiele innych, których wszystkich nie sposób wymienić. Kolejnym miejscem podróży jest wyspa na Oceanie Atlantyckim – Teneryfa. Zuzia błogo wypoczywa na plaży Playa De Los America. Wróci do przedszkola 19 października.

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiechnij się dziś do mnie , pomachaj mi pogonie’!!!!

Już po raz drugi nasze przedszkole otrzymuje:

CERTYFIKAT WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY

„PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE”

W JESIENNYM LESIE

TROCHĘ SPÓŹNIONE SPRZĄTANIE ŚWIATA

W tym roku akcja Sprzątania Świata trochę się opóźniła przez niesprzyjającą pogodę. Ale kiedy tylko zaświeciło słońce dzieci zabrały się do pracy. Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Naszym przesłaniem jest:

Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda.

DZIEŃ CHŁOPAKA W MISIAKACH

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

W piątek 29 września dzieci z grupy Misiaki świętowały Dzień Chłopaka na kręglach w Warmińskich Termach. Nasza wyprawa była zdecydowanym sukcesem. Po powrocie czekała jeszcze słodka niespodzianka dla chłopców oraz gromkie sto lat i życzenia od dziewczynek.

JESIENNY RAJD PIESZY 2017

I znów po raz kolejny wyruszyliśmy lidzbarskimi serpentynami na nasz tradycyjny rodzinny rajd pieszy. Nasi niezawodni rodzice przybyli tłumnie dzielnie, pokonując wraz z dziećmi urocze leśne ścieżki. Po dotarciu do Harcerskiej Polany czekało na wszystkich  strudzonych piechurów ognisko, na którym można było upiec przepyszne kiełbaski. Po zaspokojeniu głodu wszyscy ruszyliśmy do wspólnych zabaw angażujących wszystkich uczestników.

PLACKI ZIEMNIACZANE MISIAKÓW

Oczywiście, nic tak bardziej smakuje jak samodzielnie przygotowany obiad – Placki Ziemniaczane.  Do naszych placków wykorzystaliśmy ziemniaki z ogródka przedszkolaków, które samodzielnie wyhodowały Starszaki. Pracy było trochę, ale radość  zdecydowanie więcej.

DZIECIAKI RZĄDZĄ CZYLI  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Zabawy w kodowanie

W grrupie Misiaki

Zuzia Podróżnicza

Właśnie  11 września nasza laleczka Zuzia  wyruszyła w pierwszą w życiu podróż. Leon z grupy Kosmoludki  zabrał ją na swoje wakacje. Zuzia zwiedziła wyspę Korfu. Nasza podróżniczka zdobyła najwyższy szczyt Korfu i plażowała nad ciepłym greckim morzem.

SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU
W czwartek nasze przedszkole odwiedzili pracownicy , naszej zaprzyjaźnionej, Oranżerii Kultury oraz gość specjalny p. Olcha Sikorska z Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Dzieci miały możliwość zobaczyć kilka prac mistrzyni ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej , oraz posłuchać wierszy czytanych przez naszych gości.

WITAJ PRZEDSZKOLE, WITAJ PRZYGODO! :)

Kolejny rok szkolny przed nami. Z tej okazji prosimy rodziców o cierpliwość, wytrwałość i mnóstwo dobrych , pozytywnych emocji, pierwsze dni w przedszkolu bywają trudne dlatego wszystkim dzieciom, które dopiero poznają nasze przedszkole i ich rodzicom życzymy powodzenia!