wydarzenia

„Po Polsce podróże małe i duże”

We wtorek 6 października  dzieci z naszego przedszkola były uczestnikami niezwykłej podróży, zabrali nas na nią aktorzy ze studia artystycznego „Akada” . Za sprawą przedstawienia „Po Polsce podróże małe i duże” jakie dla nas przygotowali przedszkolaki odwiedziły  najciekawsze miejsca w Polsce. Głównym Bohaterem spektaklu był smok Bazyli, który to chcąc odwiedzić swego dziadka w Krakowie musiał przejść całą Polskę, opowiadając wszystkim o największych miastach i związanych z nimi legendach.Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tej nietypowej podróży ,włączały się do wspólnych zabaw ze Smokiem i a także pomagały mu odpowiadać na bardzo trudne pytania.

WIATRAK MATEMATYCZNY

linie_jesienne_5JESIENNY RAJD PIESZY 2015

To juz kolejny Jesienny Rajd Pieszy organizowany przez nasze przedszkole. Słoneczna październikowa aura  dodatkowo wyzwalała pozytywna energie wśród nas. Wszyscy dzielnie maszerowali szlakiem lidzbarskich Serpentyn finałem naszej wspólnej wędrówki było ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski.Nie mogło także zabraknąć wspólnej zabawy, tego dnia wszyscy z podziałem na drużyny mieli za zadanie ułożyć tekst do podanych melodii. CO TO BYŁY ZA HITY!!!

  • ( na melodie „Jagódki”)

Przyszliśmy na piknik przedszkolaków, jest dużo dziewczyn i chłopaków.Jedliśmy kiełbaski i bułeczki, latają ptaszki i chodzą mróweczki…

( na melodie „My jesteśmy krasnoludki”)

My jestesmy przedszkolaczki hop, ha, ha

A na nogach mamy laczki paru riru ra

Na wycieczki wciąż chodzimy sru tu, tu…

( na melodie „Stokrotka”)

Idziemy na ognisko mijamy… mrowisko

dookoła szumi las i przyroda woła nas

( na melodie „Wlazł kotek”")

Jesteśmy na polanie la,la,la

zjedliśmy po kiełbasie la,la,la

robi się ciemno la,la,la

bo to jesień la la la

( na melodie „Sokoły”)

Jesień, jesień dookoła,tu przedszkole a tam szkoła

tu dzieciaczki przedszkolaczki

należymy do tej paczki

D Z I E Ń    C H Ł O P A K A

Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu był super!  Dziewczynki podarowały chłopcom upominki z okazji ich święta, były życzenia, „STO LAT”  śpiewane gromkimi głosami, uściski i całusy Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci, a na stole Misiaków pojawił się wspaniały prezent od rodziców – TORT!

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

WIZYTA STARSZAKÓW W ORANŻERII

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadający 20 września nasze  przedszkolaki obchodziły juz 18 września 2015 roku. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Obchody tego święta organizowane były w naszym przedszkolu po raz drugi.Przedszkolaki tego dnia ruszyły barwnym korowodem przez miasto na Plac pod Wysoka Brame aby  wspólnie odśpiewać Hymn Przedszkolaka, zatańczyć kilka ulubionych plasów oraz wypuścić gołębie symbolizujące pokój.

„Być przedszkolakiem jest super. Każdy dzień jest nową przygodą – w przedszkolu czekają kolorowe zabawki, ciekawe zajęcia i radośni opiekunowie.”

ZNAMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO

Słoneczna  pogoda sprzyjała wyjściom poza teren przedszkola, dlatego tez „Kosmoludki” wybrały się na pobliskie rondo aby poobserwować   przejście dla pieszych  i ruch samochodowy. Po powrocie do przedszkola dzieliły się swoimi obserwacjami i odczuciami z nauczycielkami. Kolejne dni obfitowały w ciekawe zabawy tematyce, plastyczne i ruchowe z wykorzystaniem sygnalizatora , komputera i projektora  których celem było pogłębianie wiadomości o zasadach ruchu drogowego.

SIERŻANT BÓBR Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

gify policjant

We wtorek 16 września  nasze przedszkole odwiedzili Sierżant Bóbr i Pani policjant z Komisariatu Policji w Lidzbarku Warmińskim

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła lub tez gdy stanie nam na drodze agresywny pies itp. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki. Uwieńczeniem spotkania z policjantami był wspólnie zatańczony plas.

POŻEGNANIE LATA

Tego dnia pogoda była naszym sprzymierzeńcem. Tak pięknego, słonecznego i wyjątkowo ciepłego dnia dawno już nie było dlatego też w  czwartkowe popołudnie tłumnie spotkaliśmy się  nad Łyną przy ulicy Kalinowskiego. Imprezę poprowadzili animatorzy, którzy dostarczyli dzieciom i rodzicom mnóstwo wrażeń. Były pląsy , zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy oraz wspólne konstruowanie balonowych zwierzaków.  Niezapomnianym przeżyciem dla wielu uczestników był rejs gondolą na którą zaprosili właściciele lidzbarskiego hotelu „Krasicki”. Był również czas na pieczenie kiełbasek, odpoczynek, wspólne rozmowy.

Do zobaczenia lato kochane a my w naszym przedszkolu cieszymy się, że nadchodzi jesień. Jesień jest przecież taka kolorowa

SPOTKANIA ADAPTACYJNE

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka. Tradycyjnie , jak co roku w odbyły się najpierw w czerwcu a następnie pod koniec sierpnia  Spotkania Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Głównym naszym celem jest pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy podczas pierwszych dni pobytu w przedszkolu oraz po to, aby mali i duzi nabrali przekonania, że czas spędzany w przedszkolu będzie bezpieczny, miły i radosny. Dzieci i ich rodzice  mieli możliwość poznawania innych, współdziałania w zabawach w większej grupie rówieśniczej. Był również czas na zwiedzanie przedszkola a przede wszystkim na zabawę na przedszkolnym placu zabaw.