JESIENNE PRACE W OGRODZIE

Nadszedł czas na jesienne prace porządkowe w ogrodzie. Starszaki, które od wczesnej wiosny intensywnie uprawiały różne warzywa w ogrodzie postanowiły przygotować go do zimowego odpoczynku.  Z wielkim zaangażowanie wyrywały warzywa,  natomiast chwasty i niepotrzebne części roślin wrzucały do kompostownika. Jak widać do pracy również chętnie przyłączyły się Krasnale i z wielką przyjemnością pomagały swoim starszym kolegom.

JESIENNE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

NASZE ZWIERZĘTA

II ŚNIADANIE KRASNALI

Nasze najmłodsze przedszkolaki  postanowiły zrobić kanapki na II śniadanie. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. A własnoręcznie wykonanie    jeszcze bardziej zachęcało do  zjedzenia  ich z apetytem . Dzieci podczas pracy rozwijały prawidłowe nawyki żywieniowe,    kreatywność i wyobraźnię.

WYCIECZKA PO LIDZBARKU

We wtorek (16 września) „Misiaki” w ramach  współpracy z Biblioteką Pedagogiczną zwiedzały najważniejesze zabytki naszego miasta. W związku z projektem „Poznajemy nasze miasto” po ulicach lidzbarka oprowadzał nas student III roku historii. „Misiaki” zobaczyły oraz poznały kilka ciekawostek dotyczących takich zabytków jak: Wysoka Brama, Kościół Św. Piotra i Pawła, Zamek Biskupów Warmińskich, oraz Stary, spalony Ratusz.

PIKNIK ” POŻEGNANIE LATA”

„Minęło szybko lato i już przyszła jesień…”

Piknik  ”Pożegnanie lata”, to nasza cykliczna impreza, której założeniem jest  integracja, relaks i dobra zabawa na świeżym powietrzu. We wtorek 9 września spotkaliśmy się na przystani nad rzeką Łyną przy ulicy Kalinowskiego. Wszyscy świetnie się bawili w towarzystwie przesympatycznej zebry i zwariowanego smoka. Jak na piknik  przystało nie obyło się bez smażenia  kiełbasek na ognisku, które wszyscy zajadali  z apetytem. Na pewno niebywałą piknikowa  atrakcją był spływ gondolą z hotelu „Krasicki’ wzdłuż rzeki Łyny. Impreza była bardzo udana, dzieci i rodzice  uśmiechnięci i zadowoleni.

SPOTKANIA ADAPTACYJNE

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu każdego dziecka. Aby zminimalizować stres i obawy  związane z pobytem w  pierwszych dniach  w przedszkolu, jak co roku w sierpniu,  odbyły się  spotkania adaptacyjne dla naszych, nowych  przedszkolaków.