wydarzenia

linia-ruchomy-obrazek-0056

Życzenia wakacyjne – Kuratorium Oświaty w Białymstoku

linia-ruchomy-obrazek-0056

Zakończenie roku przedszkolnego -”Misiaki”

linia-ruchomy-obrazek-0056

Nasza przedszkolna lodziarnia- „Pod zielonym parasolem”

Z okazji zakończenia roku szkolnego panie przygotowały dla przedszkolaków „słodką” niespodziankę i zaprosiły dzieci na pyszne lody do przedszkolnej lodziarni „Pod zielonym parasolem” . Ta zimna i jakże smaczna niespodzianka, w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Każdy mógł wybrać swój ulubiony smak. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych dzieci

linia-ruchomy-obrazek-0056

POMOC UKRAINIE

Kilka słów na temat naszej zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy. Oczywiście jak zawsze jesteście niezawodni i to dzięki wam zgromadziliśmy dużo rzeczy (chemia, pampersy, jedzenie, ubrania, koce…).  Dary przekazaliśmy  do Ipa Olsztyn – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Ipa Region Olsztyn. I właśnie wczoraj kolejne busy wyjechały tym razem w kierunku Łucka  czyli to co przekazaliście będzie przekazane bezpośrednio  na terenie działań wojennych .

Jeszcze raz dziękujemy za wasze oddanie i szczodre serca. Jeżeli jesteście zainteresowani można zajrzeć na stronę facebokową Ipa Region Olsztyn

linia-ruchomy-obrazek-0056

Modernizacja Naszej Piąteczki w toku !!!!!!

Dzięki wymianie okien, , dociepleniu ścian, stropów , nowej instalacji grzewczej oraz podłączeniu przedszkola  do sieci miejskiej  jest już  cieplutko i przyjemnie .

To  też ostatnie dni gdy siatki, rusztowania „ zdobią „ budynek (  nawet się do nich przyzwyczailiśmy )   Za chwilę znikną  i ukaże się nam nowa , piękna elewacja – już wyłaniają się na niej  liczne różnokolorowe  koła i kółeczka , które  wzbudzają u dzieci ( i nie tylko ) szczere zainteresowanie.

Mamy też niemal nowy dach, docieplony z wymienioną dachówką i akcesoriami  !!!

Panele fotowoltaiczne  gdy tylko świeci  słońce już produkują energię, jeszcze niewielkie  ilości , ale od wiosny wartości poszybują w górę   !!!

Pozostało min. wyłożenie cokołów,  balustrady balkonów, wymiana  stolarki drzwiowej,  oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa ppoż. instalacja hydrantów wewnętrznych , systemu oddymiania.

Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i sztuką budowlaną

NASZE  MARZENIA WŁAŚNIE SIĘ SPEŁNIAJĄ  !!!!!!!!!!!!!!!

linia-ruchomy-obrazek-0056

BAL!BAL!BAL!

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 14 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 14.01.2022r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach.

linia-ruchomy-obrazek-0056

Radosnego i szczęśliwego tego Nowego Roku z marzeniami o które warto walczyć, z radościami którymi warto się dzielić, z przyjaciółmi z którymi warto być i z nadzieją bez której nie da się żyć!

Życzą:

Dyrektor Regina Sławińska i Pracownicy Przedszkola.

linia-ruchomy-obrazek-0056

linia-ruchomy-obrazek-0056

Lovebirds Images | Free PSD Templates,PNG and Vector Download

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom zostawił prezenciki – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami.

Lovebirds Images | Free PSD Templates,PNG and Vector Download

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole po raz kolejny otrzymało

Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

P R Z E D S Z K O L E   P R O M U J Ą C E   Z D R O W I E

Lovebirds Images | Free PSD Templates,PNG and Vector Download

Metoda „6 klocków” opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu. Tajemnica powodzenia metody „6 klocków” leży w ich regularnym powtarzaniu. Na zajęciach w grupie I każde dziecko miało do dyspozycji zestaw sześciu dużych, kolorowych klocków Lego Duplo. Przedszkolaki zapoznały się z klockami, określały ich kolory, wskazywały takie same klocki jak nauczycielka, wystukiwały rytm klockami i budowały konstrukcje według swoich pomysłów.

Kącik psychologa - Zespół Żłobków m.st. Warszawy

Konkurs na Eko-Slimaka Cittaslow

Informujemy że nasze Ślimaki zdobyły nagrody :II MIEJSCE I WYRÓZNIENIE  w Miejskim Konkursie pod patronatem Burmistrza Miasta Lidzbarka Warmińskiego.

Kącik psychologa - Zespół Żłobków m.st. Warszawy

W dniu 20 września br. roku dzieci z grupy Kosmoludki  wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola, partycypując   w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.          Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Myślę, więc nie śmiecę!”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

Plakat

Kącik psychologa - Zespół Żłobków m.st. Warszawy

Możliwość komentowania jest wyłączona.