wydarzenia

Drodzy Rodzice !

Mamy niezwykle ważne dla nas wszystkich wiadomości !!!!!!!!     Otóż został właśnie rozstrzygnięty przetarg na wykonanie inwestycji związanej z termomodernizacją  naszego przedszkola. To długo oczekiwane, upragnione  przedsięwzięcie finansowane będzie ze środków Funduszy Europejskich oraz Organu Prowadzącego Gminy Miejskiej – Lidzbark Warmiński.

Główny zakres  prac obejmować będzie min.  Wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, docieplenie ścian, stropów, elewacje, remont dachu, montaż urządzeń-zabezpieczeń przeciwpożarowych,  paneli fotowoltaicznych, wymiana grzejników oraz  instalacji co. – zmiana sposobu ogrzewania –węzeł cieplny -podłączenie do sieci miejskiej.

Taki zakres prac będzie wiązał się niestety  z czasowym uniemożliwieniem pobytu dzieci na terenie placówki ( prace wewnątrz budynku ) . Aby było to jak najmniej uciążliwe planowane jest  rozpoczęcie  prac  od pierwszych dni lipca, aby do 1 września ukończyć pewien etap i zapewnić  powrót dzieci . Prace na zewnątrz mogłyby, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, być  kontynuowane dalej .

Zdajemy sobie sprawę , iż dla wielu z Państwa pozostaje problem zapewnienia dzieciom opieki w okresie wakacyjnym tym bardziej , iż ze względu na pandemię jeszcze w tym roku nie będą mogłyby być organizowane tzw. dyżury, a każde przedszkole organizować będzie  pracę tylko ze swoimi wychowankami.  Dlatego też dzięki gościnności i zgodzie dyrekcji Przedszkola nr 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego,  powstał pomysł, aby w okresie jednego miesiąca – lipca zorganizować  tam  grupę złożoną z dzieci z naszego przedszkola. Nasza kadra zostałaby również oddelegowana do Przedszkola Nr 6  przy ul Polnej. Takie rozwiązanie mamy nadzieję umożliwiłoby  osobom potrzebującym połączenie pracy z zapewnieniem opieki nad dzieckiem w wymienionym  okresie.

W celach organizacyjnych prosimy , aby „ potrzebujący „ rodzice zgłosili dziecko  wypełniając  deklarację u dyrektora przedszkola   do 10 czerwca.

Mamy nadzieję i wierzymy , iż wszelkie niedogodności, problemy z jakimi się pewnie wszyscy zetkniemy wynagrodzi nam efekt prac  inwestycyjnych czyli piękne, bardziej ekologiczne i bezpieczne Nasze Przedszkole .

Regina Sławińska

Życzymy Wam, Kochani,
aby te święta wielkanocne
wniosły do Waszych serc
wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Przedszkole Nr 5 „Piąteczka”

Przygotowania Krasnali do Wielkanocy

DZIEN KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.


WITAMY WIOSNĘ

W poniedziałek 22 marca wszystkie Przedszkolaki pojawiły się w przedszkolu ubrane w wiosenne kolory.  Dzień rozpoczęliśmy od zagadek i rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer wokół naszego przedszkola, gdzie mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, niosąc Marzannę . Nie zabrakło również wesołych piosenek i radosnych okrzyków na pożegnanie zimy. Po drodze postanowiliśmy wybrać się na przedszkolny plac zabaw, aby pobawić się na świeżym, wiosennym powietrzu. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych Przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

Misiowe laboratorium czterech żywiołów

„Misiowe laboratorium czterech żywiołów”, to kolejny moduł ogólnopolskiego projekty „Mały Mis w świecie wielkiej literatury”
Poznaliśmy nazwy żywiołów: ziemia, woda, ogień, powietrze.
Wykonaliśmy pierwsze misiowe eksperymenty – stworzyliśmy wulkan, bawiliśmy się sztucznym śniegiem, barwiliśmy wodę.

W piątek w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki,  biedronki, motylki, kotki, piraci, a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszego przedszkola. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach  prowadzonych przez wodzireja oraz wychowawców i nauczycieli.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 21 stycznia 2021 roku przedszkolaki przygotowały dla swoich ukochanych babć i dziadków słowno – muzyczne niespodzianki. Zabrakło w tym roku wizyty seniorów w naszym przedszkolu ze względu na obostrzenia sanitarne. Mamy jednak nadzieję, że chociaż w małej części wnuczęta sprawiły swoimi występami  radość  najbliższym.

Z okazji ich święta wszystkim wciąż młodym duchem Babciom i Dziadkom naszych przedszkolaków, w imieniu własnym oraz całej społeczności przedszkolnej, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich marzeń i pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz niespotykanego szczęścia, które mogą dać tylko wnuczęta.

Dzień Pizzy

Dnia 9 lutego w grupie Krasnali obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwe, włoską pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów plastycznych. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie naszej przygotowanej pizzy. To był niezwykle smakowity dzień!

Pasowanie na Przedszkolaka 2020

Za nami bardzo ważna uroczystość!

My jesteśmy przedszkolaki – Maluszki kochane,

zapraszamy wszystkich dziś na PASOWANIE!”

Tak zaprosiły na swój piękny występ Krasnale

Dzieci długo się do niego przygotowywały i z radością pokazały swoje umiejętności.
Pięknie śpiewały, recytowały wierszyki i tańczyły.
Sprawiło Im to wiele, wiele radości!

„Pasuję Cię na Przedszkolaka” –
każde Dziecko usłyszało od Pani Dyrektor i zostało pasowane wielką kredką.
Maluszki otrzymały kolorowe dyplomy oraz prezenty – niespodzianki.

Motoryka mała i jej rozwój, po co?

Motoryka mała to takie czynności, jak:  pisanie, ugniatanie, rysowanie, malowanie, chwytanie, od którego rozwój motoryki małej, zaczynają już niemowlęta np. chwytając zabawkę. Rozwój motoryki małej to jak najlepsze przygotowanie ręki do nauki pisania i ogólnej sprawności małych rączek. Dlatego warto o tym pamiętać już od samego początku, zaczynając z dzieckiem wszystkie zabawy, które mają za zadanie pobudzić rozwój dziecięcej dłoni. Poleca się tu wszelkiego rodzaju zabawy plastyczne. Dzięki nim dziecko rozwinie zdolności manualne, nauczy się wiązania sznurówek i cierpliwości a my będziemy mieli pewność, że zapewniliśmy mu dobry start w przyszłość poprzez wspólnie spędzony czas na zabawie i ćwiczeniach.

Zobaczcie sami jak Krasnale rozwijają motorykę małą na zajęciach.

Urodziny w Przedszkolu zapamięta każdy przedszkolak!

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi.

Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

100 lat!!!

LEGO EDUCATION – Metoda 6 Klocków i Lego Duplo -Emocje

ZBIÓR ZADAŃ DLA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ - PDF Darmowe  pobieranie

Metoda „6 klocków” opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu.

Na zajęciach przedszkolaki – Krasnale zapoznały się z klockami, określały ich kolory, wskazywały takie same klocki jak nauczycielka, wystukiwały rytm klockami i budowały konstrukcje według określonych wzorów

Zdrowo i kolorowo

W  październiku Krasnale poznawały różnymi zmysłami  owoce , szukały odpowiedzi na pytanie: Gdzie rosną owoce?a także użyły owoców  do zabaw plastycznych. To był bardzo smakowity tydzień !!!

Krasnale w świecie klocków

Są takie zabawki, którymi chętnie bawią się dziewczynki i chłopcy, niemowlęta i dzieci w wieku szkolnym. Klocki, bo o nich mowa, gwarantują doskonałą zabawę, rozwijają pomysłowość i umożliwiają za każdym razem zbudowanie czegoś nowego. Ograniczeniem w budowaniu jest wyłącznie wyobraźnia malucha.

Nasz wspaniały  plac zabaw!!!

Wspaniałe place zabaw inspirują dzieci w każdym wieku do zabawy i przez zabawę rozwijają młode ciała i umysły i taki własnie jest nasz przedszkolny plac zabaw.

W tym tygodniu braliśmy udział w naszym projekcie „A jak dorosne, czyli…ogromne sprawy małych Przedszkolaków”. Poznawaliśmy pracę fotografa dawniej i dziś.
W środę bylismy w zakkładzie fotograficznym, gdzie przedszkolaki poznawawały wspólczesne metody aranzacji i wykonywania zdjęć. Dzieci samodzielnie wybierały rekwizyty do własnego zdjęcia. Natomiast w piątek 18 IX na teenie naszego przedszkolnego placu zabaw odbył się piknik fotograficzny, gdzie każda z grup bawiły się przy zorganizowanych stanowiskach .
Maluszki równiez wspaniale spędziły czas bawiąc się z animatorką Elzą. Pozostałe grupy oprócz zabaw z bańkami, balonami wykonywały techniką cyjanotypi ekologiczną torbę według własnego pomysłu. Okrzyki zachwytu towarzyszyły dzieciom przy wykonywania własnych slimów.

ŚRODA – SPOTKANIE W PRACOWNI FOTOGRAFICZNEJ

PIĄTEK – PIKNIK FOTOGRAFICZNY

Rozpoczynamy realizacje naszego projekt edukacyjny ‘ A jak dorosnę, czyli ogrmne sprawy małych Przedszkolaków” – „Fotografia dawniej i dziś”.

Projekt realizujemy  we współpracy z  Pauliną i Bartłomiejem  Zdanowicz -  Fundatorzy Fundacji Zdanowicz Be Creative – Kreatywna Moc Pomagania. Projekt będzie przebiegał dwuetapowo. W środę 16 IX wybieramy się na warsztaty fotograficzne do pracowni fotograficznej a następnie w piątek !8 IX odbędzie się na terenie naszego przedszkolnego placu zabaw piknik fotograficzny. Podczas realizacji projektu dzieci poznają:

  • Najstarsza technikę powielania obrazu – CYJANOTYPIĘ
  • Nowoczesną, współczesną pracownię fotograficzną
  • Oraz wiele innych tajników sztuki fotografii

PLAC ZABAW OFICJALNIE OTWARTY!

W pierwszych dniach września nastąpiło oficjalne otwarcie naszego placu zabaw. Powstał on dzięki zaangażowaniu tak wielu osób. To dzięki Wam, Drodzy Rodzice , projekt uatrakcyjnienia naszego placu zabaw zdobył dofinansowanie ze środków zgromadzonych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy Wam za wasze zaangażowanie, wsparcie, dobre słowa. A radość dzieci po prostu nieoceniona!!!

Drodzy Rodzice.!

Chcielibyśmy  Państwa poinformować , iż  kilka dni temu  w przedszkolu nastąpiła poważna awaria  sieci wodociągowej. Niestety jej skutki  są  znaczne, zalany został pion kuchenny , szatnia Maluszków oraz część piwnic.  Obecnie na szeroką skalę prowadzone są prace  z użyciem  profesjonalnego  sprzętu osuszającego . Proces ten jednak wymaga  czasu i dalsze prace są od niego uzależnione.   Staramy się bardzo, aby prace remontowe przebiegały  możliwie sprawnie  i fachowo.

Część przedszkola, w których usytuowane są sale Gr. II – Kosmoludków
i Gr. III  – Misiaków na szczęście w ogóle nie ucierpiały, rok szkolny rozpoczynamy  więc bez zmian, zapraszamy  więc dzieci we wtorek 1 września.  Ze względu jednak na czasowy brak możliwości korzystania z kuchni przedszkolnej , wszystkie posiłki dostarczane będą poprzez firmę cateringową  Jol-Markz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na ul Polnej.

Według naszych ustaleń sytuacja ta potrwa  ok. 2-3 tygodnie.

Jeśli chodzi o grupę najmłodszą Krasnali , ze względu na osuszenie i remont  szatni,niestety rozpoczęcie będzie musiało zostać  przesunięte o 1-2 tygodnie.

Jest nam bardzo przykro , jeśli  informacja ta zmartwi tych rodziców, przysporzy kłopotów z zapewnieniem opieki dzieciom w tym okresie .Obiecujemy robić wszystko , aby możliwie skrócić ten czas.

Przypominamy , iż w czwartek 27.08 o 15.15 odbędzie się planowane wcześniej spotkanie z rodzicami nowo przyjętych dzieci na które zapraszamy.
Z pozostałymi  rodzicami z grupy skontaktujemy się telefonicznie.

Regina Sławińska

Możliwość komentowania jest wyłączona.