wydarzenia

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

Z prezentem w Przytulisku dla zwierząt.

Nasze przedszkolaki wraz paniami od jakiegoś już są inicjatorami akcji „Pomagamy zwierzętom z przytuliska  przetrwać zimę”. Dzieci wspólnie z rodzicami w grupie Misiaków  przez dwa tygodnie przynosili karmę do przedszkola. W ten sposób zebraliśmy dużą ilość karmy dla zwierząt którą dzięki pomocy mamy Mai dostarczyliśmy do przytuliska. Celem tej akcji było wdrażanie dzieci do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym zwierzętom .

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w tak szlachetnej akcji.

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

MIKOŁAJKI, MIKOLAJKI

Do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj. Przedszkolaki przyodziane w czerwone czapeczki z niecierpliwością wyczekiwały gościa. Mikołaj chętnie uczestniczył z dziećmi w zabawie, tańczył i śpiewał. Nie zapomniał też zabrać ze sobą prezentów. Przedszkolaki z ogromną radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

ANDRZEJKI 2018

W miniony czwartek (27.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołsaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na przygotowany pokaz pt „Czary-Mary”. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji wszystkich grupy.

ZUZIA I VICTORIA W GDAŃSKU!

W sobotę 25 listopada Victoria z grupy Misiaki zaprosiła naszą Zuzię Podróżniczkę do Gdańska  na  show „Disney On Ice: Zaczarowany Świat Disneya”. To  wyjątkowa podróż do świata, w którym pojawiły się postacie ze znanych animacji Disneya i Pixara: „Krainy Lodu”, „Toy Story 3”, „Małej syrenki” i „Aut” wspólnie z takimi kultowymi bohaterami jak Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald i Goofy…

Z relacji naszych podróżniczek dowiadujemy się, że wrażenia były niesamowite.

25 LISTOPADA DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.
Bohaterem tego tygodnia był KAŻDY miś !!!
I ten mały i ten duży…, różowy, brązowy, zielony…gruby i chudy.
Wszystkie przedszkolaki przyniosły swojego  pluszowego ulubieńca.

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Moje miasto, moja miejscowość” , rozstrzygnięty.

W sobotę 25 listopada , w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród nagrodzonym w konkursie plastycznym- „Moje miasto, moja miejscowość”

Nagrodę w kategorii przedszkola zdobyła  Maja z grupy Misiaków.

Gratulujemy!!!

Świąteczne przygotowania czas zacząć od…ozdób choinkowych z masy porcelanowej. Ciekawe jaki będzie efekt?

ABC Robotyki- zajęcia przedszkolaków z trenerem Akademii Lego Education

W czwartek 23 listopada odwiedziła nas p. Kasia , która przeprowadziła z dziećmi zajęcia z zakresu programowania.  Dzieci budowały i programowały proste modele z klocków Lego WeDo wyposażone w silniki i sensory. Na zajęciach dzieci dowiedziały się wiele ptakach ich życiu i znaczeniu w naturalnym środowisku.

20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka- Wizyta pana Policjanta w przedszkolu.

SPOTKANIE Z RODZICAMI W GRUPIE KOSMOLUDKI

Spotkanie z rodzicami

gr. Misiaki

11 LISTOPADA

Chociaż dopiero jestem przedszkolakiem

dobrze już wiem, że jestem Polakiem

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na Przedszkolaka to ważna sprawa

Każdemu Krasnalowi biliśmy gromkie brawa

Wystepy Maluszków za serca łapały

Że Mamusie w ukryciu ze wzruszenia łzę ucierały

zaś tatusiowie  z dumy się prężyli

I wszyscy razem świetnie się bawili!

W dniu 9.XI odwiedzili nasze przedszkole aktorzy z Teatru „Art.-Re” z przedstawieniem pt.„Warkocz królewny Wisełki”.Przedszkolaki były zachwycone, opowiedzianą  legendę o powstaniu najdłuższej w Polsce rzeki. Przedstawienie miało charakter interaktywny ,gdzie wybrane dzieci brały aktywny udział w  przedstawieniu.

SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ WANDY CHOTOMSKIEJ

W czwartek odwiedzili nas uczniowie klasy III b ze SP3 w Lidzbarku Warmińskim. Wspólnie postanowiliśmy poznać bliżej fragment twórczości Wandy Chotomskiej. „Kurcze blade” i „Gdyby tygrysy jadły irysy” to, między innymi,  ulubione wiersze przedszkolaków i uczniów,które pojawiły się na naszym spotkaniu a będą inspiracją do tworzenia prac plastycznych na konkurs. Dzieci obejrzały również odcinek niecodziennej dobranocki. Autorką scenariusza do bajeczki „Jacek i Agatka” była p. Wanda Chotomska. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw w sali . Dziękujemy za miłe spotkanie.

ŚREDNIAKÓW PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

W grupie II rozpoczęliśmy cykl zajęć Metdamy sobie trud odpowiedzenia na pytani: PO CO, GDZIE I JAK MOŻNA PODRÓŻOWAĆ?

Najpierw ustaliliśmy, gdzie mieszkamy i na mapie Lidzbarka Warmińskiego zmierzyliśmy, kto z nas ma najdalej do przedszkola.

Udało się nam właczyć swiatło w naszych domach.

Wyruszyliśmy również na zwiedzanie okolicy. Podczas spacerów szukaliśmy zabytkowych i niezwykłych miejsc w naszym mieście.

Stworzyliśmy również grę planszową, w której , by dotrzeć z domu do przedszkola trzeba przeskoczyć przez rzeczkę i zwiedzać zabytki.

Nauczyliśmy się również, jak zaadresować kopertę i w którym miejscu nakleić znaczek, po to by móc swoim rodzicom wysłać pozdrowienia z naszego przedszkola.

„      Zakątki   bioróżnorodności w przedszkolnym ogrodzie ” „

Dzięki realizacji naszego projektu dofinansowanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zaplanowaliśmy i przeprowadziliśmy następujące  działania

  • Zaplanowane   i zrealizowane zostały  tematyki  kompleksowe  prowadzonych  przez nauczycielki dla dzieci wszystkich grup zajęć dydaktyczno-wychowawczych związanych z bioróżnorodnością roślin i związanych z nimi zwierząt( motyle, biedronki, , ślimaki, ptaki ) – odbyły się zajęcia terenowe
  • Warsztaty  edukacyjne z dziećmi prowadzone przez Panią Sylwię architekta krajobrazu – dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat roślin ich roli  i   znaczenia dla życia ludzi i zwierząt
  • Wycieczki piesze do ogrodów działkowych   – dzieci obserwowały  rośliny – ich liście , kwiaty , próbowały je  rozpoznawać i nazywać
  • Wspólne z dziećmi , pracownikami przedszkola pod okiem Pani architekt krajobrazu    sadzimy   kwiaty, zioła. Powstały  planowane rabaty ( zmysłów, ziołowa,      oraz    „ ptasia stołówka „    Zrobiło się dużo piękniej.
  • Dla utrwalenia nazw roślin montujemy   tabliczki . Dzieci 6 letnie odczytują  je                   i umieszczają  zgodnie z ich miejscem
  • W  grupach  4-5 o 6 latkach odbył się konkurs plastyczny „ Przedszkolny ogród naszych marzeń” rodzice wzięli aktywny w nim udział i wytypowali nagrodzone prace

SPACER KRASNALI

Piękne, jesienne słoneczko zaprosiło naszych najmłodszych przedszkolaków na spacerek ścieżkami parku I. Kwinto.

KONKURS PLASTYCZNY „OGRÓD MOICH MARZEŃ”

Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego „Ogród moich marzeń ” .                          Oceny prac dokonali rodzice z  grupy Misiaków i taką główna nagrodę zdobyły; Blanka B., oraz Zosia G. GRATULUJEMY !!!

TO TYLKO ĆWICZENIA!!!!

SPOTKANIE Z INSPEKCJĄ TRANSPORTU DROGOWEGO

W dniu 16 października mogliśmy się spotkać z panami pracującymi w Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas wizyty przypomniane zostały  podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, chodnikach i poboczach. Starszaki słuchały, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, noszenie elementów odblaskowych, oraz zakładanie kasków i ochraniaczy, kiedy poruszają się rowerkami czy na rolkach. Dzieci mogły również przymierzyć i zrobić sobie zdjęcia w czapce służbowej inspektora, założyć kamizelkę odblaskową, zobaczyć samochód od „środka”, zważyć się na wadze. Radość dzieci była ogromna.

I jak tu nie kochać jesieni…

Jak w teatrze…

We wtorek mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym teatrze, a to za sprawa zaproszonych aktorów  którzy przedstawili bajkę pt. „Wrózki” .Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata  marzeń dwóch sióstr dobrej i złej. Przedstawienie wywołało u dzieci i rodziców uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Bicie rekordu w resuscytacji przez Stowarzyszenie Joannitów Dzieło Pomocy w Lidzbarku Warmińskim.  Akcja odbyła  się 16 października pod Wysoką Bramą. I my też tam byliśmy…

Wtorki z kodowaniem

To już nasze kolejne zajęcia realizowane w ramach naszej innowacji”Kodowanie na dywanie czyli mali programiści „. To jest pierwszy etap przygody z kodowaniem, wykorzystujemy w tym celu kolorowe kubki i matę edukacyjną autorów programu  Mistrzowie kodowania.

DALSZE PODRÓŻE ZUZI PODRÓŻNICZKI

Julia wraz z Zuzią odwiedziły Gdański Ogród Zoologiczny. Mogły zapoznać się z różnorodnym światem zwierząt i zdobyć na ich temat wiedzę. Zoo zachwycało kolekcją najróżniejszych egzotycznych zwierząt. Podczas miłego, spokojnego spaceru alejkami parku Zuzia z Julią mogły podziwiać liczne małpy, wielbłądy, przedstawicieli rodziny kotowatych, gady, słonie, hipopotamy, pingwiny, wspaniałe żyrafy oraz wiele innych, których wszystkich nie sposób wymienić. Kolejnym miejscem podróży jest wyspa na Oceanie Atlantyckim – Teneryfa. Zuzia błogo wypoczywa na plaży Playa De Los America. Wróci do przedszkola 19 października.

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiechnij się dziś do mnie , pomachaj mi pogonie’!!!!

Już po raz drugi nasze przedszkole otrzymuje:

CERTYFIKAT WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY

„PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE”

W JESIENNYM LESIE

TROCHĘ SPÓŹNIONE SPRZĄTANIE ŚWIATA

W tym roku akcja Sprzątania Świata trochę się opóźniła przez niesprzyjającą pogodę. Ale kiedy tylko zaświeciło słońce dzieci zabrały się do pracy. Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Naszym przesłaniem jest:

Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda.

DZIEŃ CHŁOPAKA W MISIAKACH

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

W piątek 29 września dzieci z grupy Misiaki świętowały Dzień Chłopaka na kręglach w Warmińskich Termach. Nasza wyprawa była zdecydowanym sukcesem. Po powrocie czekała jeszcze słodka niespodzianka dla chłopców oraz gromkie sto lat i życzenia od dziewczynek.

JESIENNY RAJD PIESZY 2017

I znów po raz kolejny wyruszyliśmy lidzbarskimi serpentynami na nasz tradycyjny rodzinny rajd pieszy. Nasi niezawodni rodzice przybyli tłumnie dzielnie, pokonując wraz z dziećmi urocze leśne ścieżki. Po dotarciu do Harcerskiej Polany czekało na wszystkich  strudzonych piechurów ognisko, na którym można było upiec przepyszne kiełbaski. Po zaspokojeniu głodu wszyscy ruszyliśmy do wspólnych zabaw angażujących wszystkich uczestników.

PLACKI ZIEMNIACZANE MISIAKÓW

Oczywiście, nic tak bardziej smakuje jak samodzielnie przygotowany obiad – Placki Ziemniaczane.  Do naszych placków wykorzystaliśmy ziemniaki z ogródka przedszkolaków, które samodzielnie wyhodowały Starszaki. Pracy było trochę, ale radość  zdecydowanie więcej.

DZIECIAKI RZĄDZĄ CZYLI  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Zabawy w kodowanie

W grrupie Misiaki

Zuzia Podróżnicza

Właśnie  11 września nasza laleczka Zuzia  wyruszyła w pierwszą w życiu podróż. Leon z grupy Kosmoludki  zabrał ją na swoje wakacje. Zuzia zwiedziła wyspę Korfu. Nasza podróżniczka zdobyła najwyższy szczyt Korfu i plażowała nad ciepłym greckim morzem.

SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU
W czwartek nasze przedszkole odwiedzili pracownicy , naszej zaprzyjaźnionej, Oranżerii Kultury oraz gość specjalny p. Olcha Sikorska z Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Dzieci miały możliwość zobaczyć kilka prac mistrzyni ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej , oraz posłuchać wierszy czytanych przez naszych gości.

WITAJ PRZEDSZKOLE, WITAJ PRZYGODO! :)

Kolejny rok szkolny przed nami. Z tej okazji prosimy rodziców o cierpliwość, wytrwałość i mnóstwo dobrych , pozytywnych emocji, pierwsze dni w przedszkolu bywają trudne dlatego wszystkim dzieciom, które dopiero poznają nasze przedszkole i ich rodzicom życzymy powodzenia!

Możliwość komentowania jest wyłączona.