wydarzenia

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

W  środowy poranek Kosmoludki i Misiaki wybrały sie na wycieczkę do sklepu rowerowego „Artan” w Lidzbarku Warmińskim. Wyjście było zorganizowane
w ramach naszego projektu „Przyjazny Rower Przedszkolaka”.                                                                   Na miejscu czekał już na nas p. Józef ,który bardzo ciekawie nam opowiadał o rowerach, bezpieczeństwie podczas jazdy rowerem.Na koniec czekała na dzieci niespodzianka ,konkurs ze wspaniałymi nagrodami.

DZIĘKUJEMY   P. ARTUROWI BOROWICZ OWI -WŁAŚCICIELOWI SKLEPU „ARTAN” ZA NIESPODZIANKI I MIŁE SPOTKANIE.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Co za goście…pasjonaci i mistrzowie jazdy na rowerze w naszym przedszkolu!!!

We wtorek do naszego przedszkola przyjechała ekipa Rowerowego Lidzbarka, gościliśmy prezesa Stowarzyszenia p. P. Baranowskiego, Wicemistrza Europy w downhill’u – Łukasza Grabowskiego, p. M. Zembrzuskiego i O. Kasińskiego. Spotkanie dla nas wszystkich było zjawiskowe, panowie, fascynaci dwukołowych pojazdów postarali się aby dzieci na długo zapamiętały ten dzień i na pewno sprawali że jazdę na rowerze pokochają jeszcze mocniej.

PANOWIE DZIĘKUJEMY KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

SPACER ULICAMI NASZEGO MIASTA LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO

W minionym tygodniu dzieci z grupy II uczestniczyły w pieszej edukacyjnej wycieczce po mieście w towarzystwie przewodnika p. Izy- pracownika Oranżerii Kultury.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Znalezione obrazy dla zapytania gify pocztaList


List trafić ma do adresata,Choćby on mieszkał na końcu świata.

Gdzieś na biegunie albo na wyspie,Bo poczta listy doręcza wszystkie (…) H. Szayerowa

13 października dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego

w Lidzbarku Warmińskim. Celem wyjścia była obserwacja pracy urzędników pocztowych

a także poznanie zakresu usług pocztowych. W urzędzie przyjęła nas bardzo miła pani , która opowiedziała dzieciom jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata, zaprezentowała niektóre urządzenia pocztowe oraz znaczki. Dzieci wspólnie wysłały napisany wcześniej list.Na pamiątkę wycieczki przedszkolaki dostały kolorowanki i kartki pocztowe

Słowa podziękowania ślemy wszystkim rodzicom za życzenia , ciasto i kwiaty z okazji Dnia Nauczyciela.

WSPÓLNE CZYTANIE

We wtorek, 11 października, gościliśmy młodzież kl I Technikum Obsługi Turystyki z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Nasi młodzi gości w ramach edukacji czytelniczej przybliżyli przedszkolakom bajki, wiersze Ignacego Krasickiego. Ponadto paniWioletta Marcinek – wychowawca w ciekawy humorystyczny sposób opowiedziała dzieciom o biskupie Krasickim. Później był jeszcze czas na swobodną wspólną zabawę małych i dużych.

DZIEŃ DRZEWA

Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Tego dnia, Kosmoludki, poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody y oraz obejrzał film edukacyjny o zmianach zachodzących w drzewach jesienią. Następnie w parch wykonały jesienne drzewa, które pięknie ozdobiły nasza szatnię.

„Co w trawie piszczy?”

Aktorzy Teatru Narwal po raz kolejny przyjechali do naszego przedszkola z przedstawieniem pt: „Co w trawie piszczy?”. W bajce przedstawione są losy owadów mieszkających na łące oraz na leśnej polanie. Pszczółka Malinka, motylek Emanuel, pająk i mrówka oraz konik polny uczą szacunku do przyrody oraz przypominają o swojej roli.

30 IX – DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji tego dnia niezwykłego, Życzymy Wam Chłopcy wszystkiego najlepszego, I aby codziennie spotkało Was coś magicznego..

W dniu, 30 września, w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Chłopaka. W grupie najstarszej dzieci na zaproszenie rodziców wybrały się do kina na film „Jak zostać kotem”. Młodsi bawili się w swoich grupach. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Chłopcy tego dnia spisali się na medal i oby takich dni było więcej.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w uatrakcyjnienie i uprzyjemnienie tego dnia.

ZBIERAMY KASZTANY I ŻOŁĘDZIE!!!

Ależ to nie koniec naszej zbiórka. Dalej zbieramy, zbieramy!

A to co do tej pory już zebraliśmy przekazaliśmy panu leśniczemu – tatusiowi Ani z Krasnali.

JESIENNY RAJD PIESZY

Już po raz siódmy odbył się pieszy rajd lidzbarskimi serpentynami. Przedszkolaki wraz z rodzicami stawili się we wtorkowe popołudnie i wyruszyliśmy leśnymi ściekam. Po pokonaniu trasy dotarliśmy na harcerską polanę, gdzie już paliło się ognisko. Tutaj piekliśmy kiełbaski, a po posiłku przyszedł czas na wspólne zabawy, pląsy, piosenki.

.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

JEST ŚWIĘTO MAMY I I DZIEŃ STRAŻKA

A DZIŚ MAMY

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!!!!!!

20 września obchodziliśmy V Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Nasze dzieci były wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone tego dnia.A to za sprawa przygotowanej specjalnie dla nich niespodzianki, która odbyła się na Placu koło Wysokiej Bramy naszego miasta. Uroczystość otworzył Burmistrz naszego miasta p. J. Wiśniowski, który przekazał nam symboliczne klucze do miasta.Następnie wszystkie zgromadzone dzieci z 7 przedszkoli przemaszerowały ulicami miasta w barwnym korowodzie .Towarzyszyli nam animatorzy -wolontariusze z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych.Aby spełniły się wszystkie dziecięce marzenia i żeby panował pokój na całym świecie wypuściliśmy 60 balonów z helem do nieba oraz 7 gołębi.

Organizatorem całej imprezy było nasze przedszkole, a fundusze na realizację naszego projektu uzyskaliśmy przystępując, do konkursu Charytatywnie -Aktywnie, Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia”.

W tym wyjątkowym dniu, wszyscy bawili się doskonale, a zadowolenie, radość i uśmiech towarzyszyły Dzieciom przez cały dzień. Naszym cudownym Przedszkolakom z okazji ich święta życzymy, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej –dyrektor oraz pracownicy Przedszkola nr 5 „Piąteczka „

JESZCZE TROCHĘ LATA…

Jak to dobrze,że lato jeszcze trwa.

Nie ma nic fajniejszego niż wspólna zabawa z koleżankami i kolegami na placu zabaw!

NA WARMIŃSKĄ NUTĘ…

W czwartek ,15 września, gościliśmy w przedszkolu tancerzy z Zespołu Tańca Ludowego „Perła Warmii”- Olgę, naszą absolwentę, jej mamę(również tancerkę) oraz kolegę.

Nasi goście zaprosili przedszkolaki, aby zgłosili się na próbny nabór do zespołu i spróbowali swoich sił w tańcu ludowym.

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZEK JESIEN

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Tradycyjnie, co roku, uczestniczymy w „Sprzątaniu Świata”. Co prawda maluszki wybrały się na krótki spacer ale starsi zbierali śmieci w okolicy parku I. Kwinto oraz wzdłuż ścieżki rowerowej przy Łynie. Dzieci po raz kolejny dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by świat będzie czysty i zdrowy.

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZEK JESIEN

ROWEROWE POŻEGNANIE LATA

Kochani jeszcze w starej odsłonie, zamieszczamy kilka fotek z przecudnego Pikniku Pożegnania Lata.

Możliwość komentowania jest wyłączona.