Przedszkole w nowych strukturach tzn. prowadzone przez gminę miejską istnieje dopiero od 01.01.2003r. Powstało na bazie funkcjonującego od niemal 50 lat przedszkola resortowego (Przedszkole Wojskowe nr 13 ) Ministerstwa Obrony Narodowej, które to rozpoczęło likwidację większości swoich placówek w całym kraju. Dzięki uchwale Rady Miasta Lidzbarka Warmińskiego oraz porozumieniu z MON i Agencją Mienia Wojskowego gmina przejęła obowiązki prowadzenia samorządowego przedszkola. Jako nowy organ prowadzący Aktem Założycielskim powołano 3 –oddziałowe Przedszkole Miejskie Nr 5.


POŁOŻENIE PRZEDSZKOLA


Przedszkole zlokalizowane jest przy ulicy Wodnej 9. Posesja placówki posiada atrakcyjne położenie; graniczy bezpośrednio z pięknym parkiem im. Ireny Kwinto oraz poprzez ogrody warzywne z rzeką Łyną. Budynek przedszkola to częściowo przedwojenna willa (tuż po wojnie mieszkała w niej Pani Irena Kwinto- poetka, pisarka, tworząca z myślą o dzieciach-autorka baśni i legend warmińskich). W latach 70-tych dobudowano skrzydło, w którym obecnie znajdują się dwie sale zabaw z zapleczem sanitarnym.


Plac zabaw sąsiaduje z ogrodem przedszkolnym, w którym uprawiamy zdrowe warzywa wzbogacające menu przedszkolaków od maja do początku zimy. Dzieci również mają swoje ,,poletko” na którym pracują, obserwują i uczą się uprawy warzyw. Najwięcej radości sprawia im zbiór i wspólne zjadanie, jak się okazuje smakują wtedy dużo, dużo lepiej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.