Kodowanie na dywanie

Zabawa w konstruowanie, kodowanie i programowanie to inwestycja w przyszłość, szczególnie we wszechstronny rozwój indywidualny i społeczny każdego dziecka . Efektem realizacji programu jest także wzbogacenie bazy dydaktycznej i wyposażenia przedszkola oraz aktualizacja wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie stosowania nowoczesnych metod w realizacji zadań z kodowania i programowania. Zabawy i zajęcia, z wykorzystaniem tak atrakcyjnych metod i środków dydaktycznych, są bardzo interesujące dla dzieci.  Motywująje do aktywnej i samodzielnej działalności, rozwijają ich zainteresowania i zdolności, kształtują cierpliwość w działaniu.Pozwalają także na wykorzystanie sprzętu multimedialnego w sposób wartościowy i kształcący. Ułatwiają osiągnięcie wychowankom dojrzałości szkolnej i zapewnienie sukcesu w szkole.

K O D O W A N I E 2022/2023

Za nami X edycja programu „Uczymy dzieci programować”


Nagroda w EU CODE WEEK – PUZZLE AR- ROZSZERZAMY RZECZYWISTOŚĆ


Mamy to certyfikać III edycji programu „Uczymy dzieci programować”

Bawimy sie Robotami-OzoBoty

Kolejny dzień  minął nam na kodowaniu Ozobotów…ale inaczej niż do tej pory…nie używaliśmy kartek i flamastrów,  …to co robiliśmy?…układaliśmy trasy…nasze miasto.

Zabawe zaczęliśmy od tworzenia zupełnie dowolnych tras…dzieci potraktowali puzzle jak ulice, a roboty jako auta…było bardzo twórczo i radośnie…sami widzieli, ze czasami trzeba coś zmienić, pokombinować, bo inaczej trasa prowadzi donikąd…sporo frajdy sprawia dzieciom umieszczanie puzzli funkcyjnych i sprawdzanie co się zadzieje…a potem to już tylko wznoszenie z klocków róznych budowli.

6-21 październik 2018 r. Europe Code Week

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie

i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłówi opracowywania nowych innowacji.

Dzieci wzięły udział w inicjatywach związanych z rozszyfrowywaniem zakodowanych obrazków, układaniem sudoku, układaniem kolorowych kubeczków wg kodu. Kodowanie to nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka.

W ramach Europe Code Week podjęliśmy wyzwanie z Uczymy Dzieci Programować W ramach tygodniowego wyzwania dzieci w grupy „Kosmoludki” wykonały wiele zadań związanych z kodowaniem. Za swoje działania nasza grupa została nagrodzona Certyfikatem.

KRASNALE, KUBECZKI I OZOBOTY i co dalej?

Oczywiście wiele radości, ale najważniejsze od dzisiaj  nasza grupa  się powiększyła

o Ozobotkę i  Ozobotka – bo właśnie takie imiona przedszkolaki nadały  robocikom. Dzieciaki je uwielbiają!

Kubeczkowe bingo – zabawa Krasnali

Kwiatek na Dzień Kobiet -

Krasnale układają kwadraty w/g instrukcji słownej nauczyciela.

W naszej bazie dydaktycznej znajduja sie dwa OzoBoty,

Nasze działania zwiazane są z realizaja ogólnopolskiego Programu – Uczymy dzieci programowac , w tym roku ruszyła już III edycja w której nasze przedszkolaki biora udział. Za nami II edycja i zasłużony certyfikat.

Znalezione obrazy dla zapytania iii edycji ogólnopolskiego programu uczymy dzieci programować

Koduj z mamą koduj z tatą -spotkanie z rodzicami#dyktando graficzne w oparciu o poezję rodziców#świetna zabawa, wspaniali rodzice#

Możliwość komentowania jest wyłączona.