W przedszkolnym ogródku

linia-ruchomy-obrazek-0514

Uroczysta gala wręczenia certyfikatów VII edycji Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego-Olsztyn 2022

Mamy zaszczyt ogłosić iż grupa Misiaków zdobyła certyfikat już VII edycji Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego z tematem przewodnim Ziołowy Zakątek – Herbarium Mikołaja Kopernika.

Na ten zakończony sukcesem finał czekaliśmy aż 8 miesięcy , gdzie wspólnie z dziećmi podejmowaliśmy szereg działan związanych z Ziołowym Zakątkiem, były prace w ogrodzie, zbiory i suszenie ziół oraz przygotowywanie herbatek ziołowych.

Nagrodzony Film konkursowy z naszych działań

https://www.youtube.com/watch?v=4BMMU70SUo0

linia-ruchomy-obrazek-0514

Zbiory czas zacząć…

Dzieci nie trzeba było długo namawiać, aby pomogły przy zbieraniu naszych jesiennych plonów, w końcu same je zasadziły. Tym razem wzieliśmy sie za wyrywanie buraków
i marchwi. A ileż było radości , dzieci porównywały , kogo największy burak i najbardziej dorodna marchewka. Po powrocie do przedszkola postanowiły przygotowć z nich sok buraczkowo- marchewkowy -bombe witaminową.

linia-ruchomy-obrazek-0514

W naszym ogródeczku

Nasz Rustykalny Zakątek robi się coraz piekniejszy, własnie powstał nowy płotek, który wspaniale  wkomponował się w krajobraz zieleni. W naszym ogródeczku spędzamy bardzo dużo czasu, właśnie przyglądamy sie zmianom jakie zaistniały po naszej długiej nieobecności w przedszkolu.

linia-ruchomy-obrazek-0514

Nasz ogród jesienią

Choć wakacje się skończyły, dzieciom z naszego przedszkola nie jest smutno. Czekał na nich pachnący jesienią ogródek.Przedszkolaki bardzo lubia spedzać w nim czas, zbieraja zasiane wiosną plony (słoneczniki, maliny) , prowadzą obserwacje przyrodnicze, a nawet naniosą słodkich jabłek  z sadu. Nasz Rustykany Zakątek   to wspaniałe miejce do obcowania dzieci z przyrodą.

linia-ruchomy-obrazek-0514

Na naszym wozie rosną już piękne surfinie, są urocze, w czasie upałów będziemy je podlewać.

Nikt się nie spodziewał, a tu Pola i Ania, ku wielkiej radości  znalazły wśród ogromnych liści dorodne już cukinie. Oj. Będą z nich pyszne placuszki.

A za nami piękne słoneczniki, pną sie do słońca

Inni poszukiwacze znaleźli też coś pysznego tym bardziej , iż można je zjeść natychmiast , prosto z krzaka – to zdrowe czarne porzeczki.

Jeszcze piękne kwiaty piwonii, trudno im się oprzeć i przejść obojętnie

linia-ruchomy-obrazek-0514

W naszym ogrodzie pojawił się drewniany miniaturowy drewniany wóz. Napracował się nad nim nasz pan Adam – konserwator , wyszedł mu znakomicie, wszystkim bardzo się podoba. Tu w doniczkach pojawią się  kwiaty.

Jak zwykle w ogrodzie jest dużo pracy. Ale dzieci pod okiem nauczycielki chętnie wyrywają niepotrzebne chwasty, wrzucamy je oczywiście do  kompostownika . Spójrzcie co tak pięknie  wyrosło ! To nasza rzodkiewka ! jutro zjemy ją na śniadanie – mniam, mniam

linia-ruchomy-obrazek-0514

Rustykalny ogród dzieciogrod-ruchomy-obrazek-0025

W naszym ogródeczku wiosenne zasiewy wzięły w swoje ręce dzieci oraz ich nauczycielki. To niesamowite uczucie jak z ziarenka lub małej sadzonki wyrosną piękne i dorodne warzywa i kwiaty. Aby jednak tak się stało  dzieci wiedzą, że należy o nie ciągle  dbać
i pielęgnować. Czeka więc je podlewanie,  plewienie, obiecują ,że już wkrótce wyrosną
w zakątku wysokie malwy, nagietki oraz smakowite ziemniaki. Już teraz  panie kucharki gotują pyszny kompot rabarbarowy.

ogrod-ruchomy-obrazek-0036

Możliwość komentowania jest wyłączona.