Kącik Małego Ekologa

linia-ruchomy-obrazek-0523

Wycieczka do Nadleśnictwa Wichrowo

linia-ruchomy-obrazek-0523

Zakładamy ziołowy ogródek

Kosmoludki  w tym roku , w przedszkolnym ogródku – wysiały  koperek, oregano, bazylię, pietruszkę, majeranek, miętę i słoneczniki, bo doskonale  wiedzą, że zioła są zdrowe, więc kiedy wyrosną, będą je dodawać do kanapek i zaparzać ziołowe herbatki.

linia-ruchomy-obrazek-0523

Obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, dotyczące „kłopotów naszej Ziemi” Dzięki zabawie badawczej z latarką i globusem przedszkolaki poznały zjawisko powstawania dnia i nocy oraz dowiedziały się, że ziemia obraca się wokół własnej osi. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Kosmoludki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wybrały się po zakup roślinek do naszego ogródka

linia-ruchomy-obrazek-0523

Wszyscy zauważamy znaczne przyspieszenie degradacji środowiska, jakie nastąpiło w minionym dziesięcioleciu. Problematyka ekologiczna znalazła się w centrum uwagi i wymaga  podjęcia pilnych środków zaradczych, jak również  niezbędne jest dokonywanie zmian w ludzkiej świadomości na drodze edukacji.

Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od  najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie. Wykorzystując fakt uczęszczania dzieci do przedszkola i większą wrażliwość dziecka małego, chcemy położyć większy akcent kompleksowy na edukację ekologiczną.

„Eko-zakręceni’- projekt edukacji ekologicznej

linia-ruchomy-obrazek-0521

Ozdoby choinkowe z surowców wtórnych

linia-ruchomy-obrazek-0521

„Sprzątanie Świata- 2021″

Możliwość komentowania jest wyłączona.