Wydarzenia 2017/2018

linia-ruchomy-obrazek-0519

PLAN WAKACYJNYCH   DYŻURÓW

LIDZBARSKICH  PRZEDSZKOLI-2018 r.

02.07.-13.07.2018 PRZEDSZKOLE  NIEPUBLICZNE ”PUCHATEK”  ul. Wyszyńskiego 26

16.07.-27.07.2018 PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „KUBUŚ”  ul. Ogrodowa 1

30.07.-10.08.2018 PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „MIŚ”  ul. Kromera  13

13.08-31.08.2018 PRZEDSZKOLE NR 5 „PIĄTECZKA” ul Wodna 9

W związku z termomodernizacją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego PRZEDSZKOLE  NR 6 nie będzie w tym roku pełniło wakacyjnego dyżuru.

linia-ruchomy-obrazek-0519

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas slonce-ruchomy-obrazek-0068wakacji. Czas odpoczynku od porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Życzymy wszystkim dzieciom,rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń

Pracownicy Przedszkola nr 5 „Piąteczka” w Lidzbarku Warminskim

linia-ruchomy-obrazek-0519

Pożegnanie starszaków i „Zielona noc”

W obecności rodziców, personelu przedszkola,  starszaki odbierały pamiątkowe książki i dyplomy promujące ich do pierwszej klasy. Zarówno Pani Dyrektor jak i wychowawcy życzyli swoim wychowankom powodzenia i sukcesów, radości i wspaniałych przyjaciół w nowym , jeszcze nie znanym środowisku szkolnym. Zanim jednak rozstania nadszedł czas, czekało na wszystkich wiele atrakcji. Pizzowy zawrót głowy, sadzenie drzewka Absolwenta, słodki poczestunek.

Zwykle o godzinie 17:00 przedszkole się wycisza. Tego dnia jednak było inaczej. Starszaki w piątekowy wieczór przebrały się w piżamy i  o godz. 22:00 rozpoczęła się „Zielona noc”.
Imprezka baaaaardzo udana, dzieci szczęśliwe, wychowawcy niewyspani, rodzice zadowoleni :)

linia-ruchomy-obrazek-0519

„Pyszne lody dla ochłody”

Tak Misiaki i Krasnoludki świetowały  koniec roku przedszkolnego i  nadchodzący czas wakacji po prostu wybrały się w upalny dzień na smaczną zimna przekąske-lody. Krasnoludki dodatkowo odwiedziły  „Pizza -Bar”, gdzie skonsumowały przepyszną pizzę.  Było miło, sympatycznie a do tego jeszcze PYSZNIE!!!

linia-ruchomy-obrazek-0519

Kosmoludki w ogrodzie

Praca w ogródku nigdy sie nie kończy. Najpierw sialiśmy, sadziliśmy a teraz czas na pierwsze zbiory. Do kuchni trafila nasza rzodkiewka a kazdy chętny próbował jak smakuje rabarbar z cukrem.

linia-ruchomy-obrazek-0519

Maja Aleksiejczuk i Zosia Głuchowska

to laureatki konkursu plastycznego „Dama w podróży” organizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet „Miej marzenia”

Brawo dziewczyny!!

linia-ruchomy-obrazek-0519

Jak to było dawniej…

Dzisiaj wyruszyliśmy na spacer zabytkowimi uliczkami naszego miasta w towarzystwie pani Izy, która tak wiele ciekawostek opowiedziała nam  o dawnym Lidzbarku. Ponadto dzięki naszej przewodniczce moglismy zajrzeć za kulisy kręconego naszym zamku serialu historycznego .

linia-ruchomy-obrazek-0519

‘Mali wielcy ratownicy”

Właśnie dzisiaj nasze przedszkolaki otrzymały certyfikat uczestnictwa w projekcie”Mali wielcy ratownicy”, Dzieci oprócz  dyplomów otrzymały pamiątkowe koszulki oraz dziecięcy fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. D

linia-ruchomy-obrazek-0519

Misiaki w „Motylarni” w Marcinkowie, oraz  wspaniały wypoczynek w Stanicy Wodnej PPTK  w Sorkwitach

W poniedziałek 18 czerwca dzieci z grupy najstarszej uczestniczyły we wspaniałej wycieczce grupowej. Pierwszym przystankiem naszej wyprawy były ogrody pokazowe i ‘Motylarnia ” koło Mrągowa. Dzieci zwiedzały ogrody tematyczne m.in. ogród zakochanych, ogród biały, ogród japoński. Zwiedziły „domki” motyli , oraz uczestniczyły w lekcji przyrodniczej dotyczącej motyli.Kolejny przystanek naszej wyprawy to Stanica Wodna PPTK  w Sorkwitach. A tam czekało na nas wiele atrakcji m.in zabawy na placu zabaw, pieczenie kiełbasek, pokaz  pirotechniczny, lekcja o kajakach.

Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

linia-ruchomy-obrazek-0519

NASZA WYGRANA W VI PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM AMATORSKICH INSCENIZACJI HISTORYCZNYCH

W piątek nasza grupa Misiaków zaprezentowała sie na deskach Lidzbarskiego Domu Kultury w inscenizacji „Jezioro Wielochowskie”, tym samym zdobyła dla naszego przedszkola nagrode w wysokości 500 zł.GRATULUJEMY!!!

linia-ruchomy-obrazek-0519

NA WARMIŃSKA NUTĘ

12 dzieci z z grupy Misiaków uczestniczyły  w przygotowanych dla nich zajęciach o tradycjach naszego regionu, bajkowych stworach. Tak cenna wiedzę o naszym regionie przekazała nam p. Janina Tausiewicz. My też nie byliśmy dłużni i zaśpiewaliśmy , zatańczyliśmy „Szota”.

linia-ruchomy-obrazek-0519

W  krainie…  Strusiolandii .

Jak się okazuje wystarczy pojechać do Bukwałdu ( koło  Dywit ) aby spotkać prawdziwe strusie afrykańskie, australijskie emu czy też  rodem z Ameryki Południowej dostojne  lamy .

Mocno podekscytowana grupa Krasnali  właśnie wróciła z takiej wycieczki. Oprócz tak egzotycznych zwierząt   powodzeniem, zaciekawieniem  cieszyły się też  koniki – kucyki, kozy, kury i bażanty.  Olbrzymie Strusie jajo, jego waga, wytrzymałość oraz inne ciekawostki  bardzo zaintrygowały dzieci . Hitem okazały się również przejażdżki kucykami oraz wspólna wyprawa  wozem- taborem cygańskim  po okolicznych polnych traktach. Tego dnia pieczone kiełbaski  smakowały  szczególnie wybornie, żal  było odjeżdżać  jednak wizja   podróży autokarem  przekonała  dzieci, że czas wracać do przedszkola .

linia-ruchomy-obrazek-0519

Po raz kolejny nasze Starszaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych w Termach Warminskich realizowanych w ramach programu „Lidzbark Warminski bez wad postawy”.

linia-ruchomy-obrazek-0519

FUTURYSTYCZNE POJAZDY PRZYSZŁOŚCI

W grupie III zorganizowany został konkurs plastyczny, którego tematem były pojazdy przyszłosci.

Laureatkami konkursu zostały Maja, Estera i Ola B

linia-ruchomy-obrazek-0519

Jesteśmy lauratem w III Edycja konkursu ekologicznego „Pomagamy- Edukujemy” . Organizatorem konkursu jest firma REBA

Bardzo cieszymy się ze zdobytych nagród książowych.

linia-ruchomy-obrazek-0519

Kosmoludki w Muzeum Przyrody

W pewien piękny dzień wyruszyliśmy na wycieczkę. Naszym celem było Muzeum Przyrody. Wizytę zaczęliśmy od lekcji muzealnej w czasie której słuchaliśmy odgłosów zwierząt, oglądaliśmy je na slajdach a także mogliśmy je dotknąć. Podczas oglądania zebranych w muzeum zwierząt mogliśmy „oko w oko” spotkać się z nimi i porównać nasze wyobrażenia z rzeczywistością.

linia-ruchomy-obrazek-0519

ZiBi i ZoIi- takie imiona dzieci wybrały   dla naszych robotów

linia-ruchomy-obrazek-0519

II MIEJSCE W POLSCE W  III EDYCJI KONKURSU”EDUKUJEMY-POMAGAMY”I ODBIÓR NAGRODY
W WARSZAWIE

W dniu 6 czerwca 2018r. w Centrum Kultury Wilanów odbyła się uroczystość wręczenia nagród III Edycji Konkursu ” Edukujemy – Pomagamy” dla Mistrzów
w zbiórce na największą masę baterii. Po uroczystości Laureaci wzięli udział
w warsztatach, które odbyły się w Ogrodach Pałacu w Wilanowie.
Nasze przedszkole zdobyło II miejsce oddając do recyklingu niemal tonę zużytych baterii! Dokładnie 998 kg!

Jest to nasz wspólny sukces i wszystkim ,którzy choć odrobinkę przyczynili się do tej wygranej, bardzo mocno DZIĘKUJEMY!!!

linia-ruchomy-obrazek-0519

OZOBOTY NA ŁĄCE

Ozobot 5016 - zdjęcie 1Udało nam sie mamy dwa małe robociki-OzoBoty w naszym przedszkolu.Zajęcia
z wykorzystaniem OzoBotów to kontynuacja realizacji naszej Inowacji pedagogicznej”Kodowanie na dywanie czyli mali programisci”.

W 2016 roku OzoBot w Polsce otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Zabawka Roku”. OzoBot doskonale sprawdza się we wszelkich zadaniach dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. W bardzo przystępny sposób pokazuje cel programowania i unaocznia jego fizyczny efekt. To już nie tylko komendy kodu widoczne na puzzlach, z których tworzymy program, ale poruszający się robot.

Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona tak jak nieograniczona jest kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras, po których może jeździć OzoBot. Możemy zaprogramować roboty tak, aby wykonywały szalony taniec, ale równie dobrze będą wykonywać prace drogowe, nauczyć zasad bezpieczeństwa i zaprogramować drogę ewakuacji. Prostota obsługi OzoBota sprawia, że jest to bardzo łatwe i wdzięczne narzędzie do nauki programowania nawet dla tak małych dzieci

Jak na razie dzieci poznają możliwości  robocików, w piątek rysowały trasę dla Ozobotów, oraz programowały sposób poruszania sie .

linia-ruchomy-obrazek-0519

Zuzia, Nikodem i Kuba w Mielnie

Nasza Zuzia  podróżniczka tym razem odpoczywała wraz z Kubą i Nikodemem nad pięknym Morzem Bałtyckim.

linia-ruchomy-obrazek-0519

DZIEŃ DZIECKA U DZIADKÓW HUBERTA

Przedszkolaki z grupy najstarszej spędziły Dzień Dziecka w bardzo wyjątkowym  miejscu i w bardzo wyjątkowym towarzystwie, byliśmy w gospodarstwie rolnym- dziadków Huberta w miejscowości Nerwiki. Ogromna frajdę sprawiło dzieciom zwiedzanie „domów”cielaków i krów, przedszkolaki piekły kiełbaski, a także miały możliwość zabawy na świeżym powietrzu.

Składamy wielkie podziękowania dla rodziców i dziadków Huberta za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki dla dzieci.

linia-ruchomy-obrazek-0519

NASZ DZIEŃ DZIECKA

U KRASNALI

U krasnali ten dzień był wyjątkowy.

Po pierwsze wyjazd autokarem do salonu zabaw w Dobrym Mieście.

Po drugie wpaniała zabawa w „Kuleczkach”

Po trzecie wyprawa na lody na zaproszenie państwa Budzyńskich.

Było bardzo fajnie!!!

linia-ruchomy-obrazek-0519

DZIEŃ DZIECKA  W KOSMOLUDKACH

Wiele radości towarzyszyło nam podczas zabawy w salonie zabaw. wspólne pokonywanie przeszkód, zabawa z magicznym dywanem a na koniec prezent z kolorowych balonów. uśmiech nie znikał z naszych twarzy. Może tak Dzień Dziecka możemy świętować codziennie?

linia-ruchomy-obrazek-0519

FESTYN RODZINNY 2018

linia-ruchomy-obrazek-0519

Z WIZYTĄ  W KRAINIE WIERSZY

Laura Zwierzyńska i Zosia Głuchowska reprezentowały nas  w VII konkursie recytatorskim organizowanym przez Przedszkole nr 6 .

Laura zdobyła jedno z trzech wyróżnienień!

linia-ruchomy-obrazek-0519

” ZAŚPIEWAJ MI…”

W  konkursie ‘Zaśpiewaj mi …” organizowanym przez   Młodzieżowy Dom Kultury” nasze przedszkole reprezentowali

Hania Korowajczyk z grupy I Krasnali

Jaś Głuchowski z grupy II Kosmoludki

Blanka Buczyńska z grupy III Misiaki

Zaszczytne III miejsce zajęła Blanka Buczyńska.

Wszystkim gratulujemy wspaniałych występów.

linia-ruchomy-obrazek-0519

straz-pozarna-ruchomy-obrazek-0011Krasnale i Misiaki w Straży Pożarnej

We wtorek nasze przedszkolaki odwiedziły Straż Pożarna w Lidzbarku Warmińskim.W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.
Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.

linia-ruchomy-obrazek-0519

Misiaki na Termach Warmińskich

W środę 16 maja dzieci z grupy najstarszej uczestniczyły w wyjeździe na basen w ramach projektu „Lidzbark bez wad”. Pod czujnych okiem opiekunów , instruktora i ratowników, wyposażone w kolorowe stroje kąpielowe , aktywnie spędziły miło czas.Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy w życiu pobyt na basenie. Zarówno stali bywalcy, jak i nowicjusze chętnie korzystali ze zjeżdżali, bawili się piłkami, chlapali wodą oraz – co bardzo ważne – rozwijali swój talent pływacki.
W ramach pobytu na basenie dzieci, brały także udział w zajęciach  korekcyjnych , które jak wiadomo maja korzystny wpływ na rozwój dziecka.

linia-ruchomy-obrazek-0519

Kolejne spotkanie z cyklu „mali WIELCY ratownicy”

Tematem przewodnim naszej  kolejnej już przygody z ratownikami medycznymi w ramach programu „mali WIELCY ratownicy” to :Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i nauka obsługi automatycznego defibrylatora AED. Dzieci na specjalnych fantomach w małych grupach uczyły się RKO.
Dziękujemy !!!

linia-ruchomy-obrazek-0519

Przedszkolaki przekazały worki pełne plastikowych nakrętek.

linia-ruchomy-obrazek-0519

Przedszkolaki z wizyta na Komendzie Policji

W czwartek 10 maja przedszkolaki z grupy Misiaków odwiedziły Komendę Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim. Pod fachowym okiem pana policjanta zostały oprowadzone po budynku Komisariatu. Zobaczyły wyposażenie policjanta i zostały zapoznane z pracą oraz rolą jaką pełnią w naszym społeczeństwie.Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi.

Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Komisariatu Policji za wspaniała lekcję o bezpieczeństwie.

linia-ruchomy-obrazek-0519

SPOTKANIE Z PSEM

W piątek 11 maja do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście pan Waldek i jego pies Saba. Saba jest Malamutem Alaskanem pełniącym funkcję psa terapeuty. Dzięki Panu Waldkowi dzieci dowiedziały się o wielu psich zwyczajach, podziwiały ich umiejętności i „dobre wychowanie”. Dzieci mogły pogłaskać, przytulić się do miękkiego futerka prześlicznego i przyjaznego im psa. Dziękujemy za tak miłe spotkanie.

linia-ruchomy-obrazek-0519

wiosną w ogrodzie

linia-ruchomy-obrazek-0519

MALI OGRODNICY

linia-ruchomy-obrazek-0519

SŁOWIK 2018

Nasze przedszkolaki  Oliwia Witek, Wiktoria Jurgielwicz i Dominika Młot wspaniale wyśpiwały

II miejsc

w konkursie piosenki Słowik.

Brawo dziewczyny!!!

linia-ruchomy-obrazek-0519

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi  Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – wybraliśmy się na uroczyste wciągnięcie flagi na masz na miejskim placu. Było uroczyście, biało-czerwono. Dzieci były zauroczone, kiedy  to z wielkiego prezentowego pudła wyfrunęły białe i czerwone balony. W drodze powrotnej zawędrowaliśmy na plac zabaw a później jeszcze spacer deptakiem nad Łyną.

linia-ruchomy-obrazek-0519

Już do tradycji wszedł uroczysty momnet wciagania flagi na maszt
w Dniu Flagi.
Dzieci z szacunkiem i powagą odśpiewały hymn Polski.

Po powrocie do przedszkola Misiaki bawiły się z Matą Mistrzów Kodowania, układając dyktando graficzne- flaga

linia-ruchomy-obrazek-0519

Przedszkolaki w wojsku

21 kwietnia 2017 roku, na placu apelowym pułku, odbył się uroczysty apel
z okazji święta 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego
, w związku z czym, dzieci z najstarszej grupy , udały się z wizytą .

linia-ruchomy-obrazek-0519

MALI WIELCY RATOWNICY

Aktualnie odbyło się  u nas już czwarte spotkanie w ramach programu „Mali, Wielcy ratownicy”. Tym razem dzieci poznawały  podstawy pierwszej pomocy czyli  rozpoznawania osoby która nie oddycha.

linia-ruchomy-obrazek-0519

MARATON CZYTANIA

We wtorek, 24 kwietnia, Starszaki uczestniczyły w III Maratonie Czytania zorganizowanym przez  Oranżerię Kultury z okazji Światowego Dnia Książki. Panie Iza i Ela rozmawiały o tym czy  przedszkolacy są patriotami oraz w jaki sposób można okazywać miłość do swojej ojczyzny. Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w maratonie  samodzielnie czytają  wiersze. Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.

linia-ruchomy-obrazek-0519

„BAJDURKA”

Dzisiaj do  zaczarowanego świata baśni zabrali nas aktorzy z Teatru Form Niezależnych Korzunowicz Olsztyna. Dzieci  poznały marudną i smutną księżniczkę oraz jej poczciwego ojca i  z zaciekawieniem śledzili losy głównych bohaterów teatrzyku. Ta smutna z początku historia skończyła się bardzo dobrze, ponieważ księżniczka znalazła wymarzonego księcia.

linia-ruchomy-obrazek-0519

IX LIDZBARSKA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

W czwartek 12 kwietnia po raa dziewiąty spotaliśmy się na wspaniałej imprezie sportowej. Nasi zawodnicy spisali się na medal można powiedzieć na złoty medal. Rodzice, którzy tłumnie przybyli ho hali bardzo glośno dopingowali swoje pociechy.

Bardzo gratulujemy zycięzcom. BRAWO STARSZAKI!!!

linia-ruchomy-obrazek-0519

WŁOSKA PODRÓŻ ZUZI i HUBERTA

linia-ruchomy-obrazek-0519

Nasze przedszkolaki uczą się jak udzielać pierwszej pomocy.W piatek 23 marca odbyło się kolejne spotkanie  z ratownikami medycznymi w ramach projektu edukacyjnego „MALI WIELCY RATOWNICY”. Tematem przewodnim spotkania była nauka zakładania opatrunku na rożnych częściach ciała

linia-ruchomy-obrazek-0519

W POSZUKIWANIU NIESPODZIANKI OD ZAJĄCZKA!

Nasze przedszkolaki  odwiedził ponownie kicający zajączek wielkanocny, który zostawił dzieciom smaczne niespodzianki w ogrodzie. Szukaliśmy, szukaliśmy i się udało nawet pamiętał o paniach. Dziękujemy ci zajączku i nie zapomnij o nas za rok!

linia-ruchomy-obrazek-0519

WIOSENNE SPOTKANIE U KRASNALI

linia-ruchomy-obrazek-0519

Dzisiaj Zosia Głuchowska i Laura Zwierzyńska  wspaniale reprezentowały nasze przedszkole podczas VII Konkursu Ekspresji Dziecięcej „O złote pióro”.

Nagrodę zdobyła Laura Zwierzyńska.

Wielkie gratulacje dziewczyny!!!


linia-ruchomy-obrazek-0519

WIOSENNE SPOTKANIE U STARSZAKÓW

W piatek 23 marca odbyło się spotkanie podczas, którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności kodowania. Oprócz silnych doznań intelaktualnych była chwila artystyczna- dzieci zaspiewały wiosenną pioseką przy akompaniamencie dzwonków i bum bum rurek.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

linia-ruchomy-obrazek-0519

NASZA WYRÓZNIONA  – BLANKA B. W  XXII KONKURSIE LITERACKO-PLASTYCZNYM „ŻYCIE BAJKA JEST”

linia-ruchomy-obrazek-0519

Przedszkole nr 5 „Piąteczka powitało wiosnę. W środę przedpołudniem kolorowo przebrane przedszkolaki  wyszły na wiosenny spacer szlakiem „Green Velo” Dzieci zabrały ze sobą kukłę Marzanny, którą „puściły do morza”.

„Żegnaj zimo, witaj wiosno”, tak śpiewały dzieci, o Marzannie – słomianej pannie, a przede wszystkim zapewniały, że nikt za zimą nie będzie tęsknił.

linia-ruchomy-obrazek-0519

W czwartek 15 marca przedszkolaki  z grupy Misiaków wzięły udział w zajęciach sprawnościowych ,w ramach naszych przygotowań do Spartakiady Przedszkolaka. Trening  z dziećmi przeprowadził  tata Lenki, nauczyciel w-f z jednej z lidzbarskich szkół.

Dziękujemy p. Darku , za miło spędzony czas!!!

linia-ruchomy-obrazek-0519

Teatrzyk w Piąteczce – „Wielkanocna przygoda”

linia-ruchomy-obrazek-0519

DZIEŃ KOBIET

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek”kwiat-ruchomy-obrazek-0014

8 MARCA    to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów… Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Misiaki dodatkowo na ten dzień przygotowali ok . 100 kwiatków z papieru- goździków, które postanowili rozdać napotkanym paniom podczas spaceru ulicami miasta. Niespodzianką dla Misiaków była tez tak, bardzo lubiana przez dzieci – pizza, w pobliskiej Pizzerii.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
kwiaty i promienny uśmiech…

MISIAKI

KOSMOLUDKI

KRASNALE

linia-ruchomy-obrazek-0423

„POEZJA DLA DZIECI”

KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY


7 marca w naszym przedszkolu, w gr Misiaków, już po raz II odbył się Konkurs recytatorski pt: „Poezja dziecięca”.Do konkursu przystąpiło osiemnaścioro przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z dość trudnym zadaniem, zaprezentowania się na scenie przed publicznością , wszyscy  wspaniale deklamowali swoje wiersze. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury w składzie p. Regina, p.Ania i p. Hania, miało bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwej naradzie jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce – Laura Z. z wierszem pt; „Brat”

II miejsce- Zosia G. z wierszem pt: „Słoń Grubasek”

III miejsce – Maja A. z wierszem pt ;”Dżoncio”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy zaś zwycięzcy dodatkowo upominki.

linia-ruchomy-obrazek-0423

Groźna jak Sylvester Stallone w Rambo III, piękna jak Sandra Bullock w Miss Agent, rozciągnięta lepiej niż niejedna baletnica. Kto to taki ? Misiaki już wiedza, to mama naszego kolegi Szymona K. – p. Ola. Na nasze zaproszenie przybyła do naszego przedszkola i przeprowadziła z dziećmi trenig Karate Kyokushin.

Dziękujemy p. Olu za wspaniałe emocje sportowe, i słodkości!!!

linia-ruchomy-obrazek-0423

Serdeczne pozdrowienia z Londynu śla Hubert z rodzicami oraz lala Zuzia!!!!

linia-ruchomy-obrazek-0423

KODOWANIE NA DYWANIE-CZYLI MALI PROGRAMIŚCI

Przedstawiamy kolejne spotkanie z realizacji naszej innowacji „Kodowanie na dywanie- czyli mali programiści”. Na rozgrzewkę tworzenie konstrukcji najwyższej wieży z kubeczków plastikowych, następnie układanie wzoru czapki zimowej – dyktando graficzne.

linia-ruchomy-obrazek-0423

WITAMINKI DLA KSIĘŻNICZKI EWELINKI

linia-ruchomy-obrazek-0423

NABYTKI ORANŻERII

linia-ruchomy-obrazek-0423

MALI WIELCY RATOWNICY

linia-ruchomy-obrazek-0423

Zosia i Zuzia w Turcji

linia-ruchomy-obrazek-0423

WALENTYNKI

Luty – mroźny środek zimki,
To 14-sty Walentynki!
Każdy serce dziś rysuje,
Komuś dzisiaj podaruje.
Walentynki! Walentynki!
Dla chłopczyka i dziewczynki.
Wszyscy są zakłopotani,
Bo to Święto Zakochanych.
Czekoladki w kształcie serc
Każde dziecko dzisiaj zje!

linia-ruchomy-obrazek-0423

9 – LUTY – DZIEŃ PIZZY

Pizza niewątpliwie należy do potraw uwielbianych chyba przez wszystkich Smakuje ona wyjątkowo zwłaszcza wtedy, gdy można ją własnoręcznie przygotować i ułożyć na niej tylko to, co lubimy. Gdy ciasto było już gotowe układaliśmy składniki , które lubimy. Później pizza   powędrowała do kuchni aby się upiec. Zapach pizzy unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było jej się oprzeć. A nam smakowała bardzo, bardzo!

linia-ruchomy-obrazek-0423

Z WIZYTĄ U SMOKA

linia-ruchomy-obrazek-0423

Dzień Babci I Dziadka 2018

KRASNALE

KOSMOLUDKI

MISIAKI

linia-ruchomy-obrazek-0423

„ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

Julia Kucha

zdobyła nagrodę w szczeblu powiatowym w ogólnopolskiego   konkursu plastycznego organizowanym przez Straż Pożarną

GRATULUJEMY!!!

linia-ruchomy-obrazek-0423

Tańczymy i śpiewamy dla WOŚPgify wielka orkiestra świątecznej pomocy

Od 26 lat każdego roku w styczniu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tegorocznym finale WOŚP, który odbył się w niedzielę 14 stycznia, jak co roku wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Dzieci tańczyły i śpiewały z ogromnym zaangażowaniem, a ich występ został nagrodzony gromki brawami. Jednak tego dnia nie oklaski były najważniejsze, a fakt, że poprzez artystyczny występ mogły wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

linia-ruchomy-obrazek-0423

W wtorek 9 stycznia Maja Aleksiejczuk, Oliwia Malewicz i Ola Szymukowicz wspaniale reprezentowały nasze przedszkole w tegorocznym konkursie kolęd i pastorałek. Dziewczyny zdobyły zasłużone nagrody i tak:

Maja -  III miejsce ,

Oliwka – wyróżnienie

Gratulujemy dziewczyny!!! Brawo!!!

linia-ruchomy-obrazek-0423

NIECH ŻYJE BAL…

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” – i w Przedszkolu nr 5 „Piąteczka” odbył się bal karnawałowy. W poniedziałek 8 stycznia sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami.
Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje.
Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które przygotował  nam pan Marcin nasz DJ .
Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.
W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się zdrową przekąską i napić soczku.

linia-ruchomy-obrazek-0423

Zgadnij gdzie jestem? Przygotowania do balu w grupie kosmoludków maska-ruchomy-obrazek-0054

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

KRECIK POZNAJE POLSKĘ

W czwartek 4 I grupa Misiaki pożegnała Krecika, który gościł
w naszym przedszkolu od środy 27 grudnia. Krecik wyruszył na początku września w podróż przemierzając od przedszkola do przedszkola całą Polskę i przeżywając różne przygody. Swoją przygodę rozpoczął w Częstochowie.  Jest to bajkowa postać  z projektu „Krecik poznaje Polskę”, którego celem  jest przybliżenie dzieciom piękna naszej Ojczyzny a  także rozbudzenie zainteresowania swoją i innymi miejscowościami w Polsce. Organizatorem projektu jest Miejskie Przedszkole nr 13 w Częstochowie.

Przez cały pobyt staraliśmy się aby krecik spędził u nas miło czas. Wraz  z dziećmi słuchał legend związanych z Lidzbarkiem i Warmią pt. „Skąd się wzięło Jezioro Wielochowskie na Warmii”, „Zaklęty w kamień”, „Łyna”  napisanych przez  mieszkankę naszego miasta panią Irenę Kwinto.

Podczas pobytu Krecik poznawał nasze miasto, jego zabytki, historię. Odwiedził najciekawsze miejsca takie jak Oranżeria Kultury (dawna letnia rezydencja Biskupa Ignacego Krasickiego),  lidzbarski zamek  - dawna  siedziba biskupów warmińskich.

Kreci wraz przedszkolakami odwiedził burmistrza naszego miasta, pana Jacka Wiśnoiwskiego, który opowiedział o tym, iż Lidzbark należy do sieci miast Citaslow. W  naszym mieście dbamy o  lokalną tożsamość, jesteśmy gościnni i mamy, smaczną rodzimą kuchnię. Dzieci otrzymały   od pana burmistrza wiele niespodzianek w tym  kamizelki odblaskowe z logo miasta i citaslow.

Nasz gość korzystając z pięknej, zimowej pogody często spacerował  ulicami miasta ,  nowo powstałym Lidzbarskim Bulwarem wzdłuż rzeki Łyny, bawił się z dziećmi na nowym placu zabaw, ćwiczył na siłowni na świeżym powietrzu.  Wzbudzał  wśród lidzbarczan nieukrywaną ciekawość.

Pobyt Krecika był okazją do przybliżenia przedszkolakom sylwetek wielkich postaci związanych z naszym miastem. Byli to  Mikołaj Kopernik, , Ignacy Krasicki oraz Napoleon Bonaparte.

Podczas zajęć w Oranżerii Kultury  gość wraz z dziećmi wykonywał pocztówki z motywem naszego miasta, które zabrał jako pamiątkę w dalszą podróż.

Krecik zapoznał  się z  dziećmi z grup Krasnali i Kosoludki, uczestniczył w zajęciach z języka angielskiego oraz w różnych zajęciach plastycznych, podczas których dzieci lepiły  z plasteliny, kolorowały, wyklejały z elementów bajkową postać. Wspólnie z paniami Panią Agnieszka i P. Anetką  przygotowywał „Pamiętnik z Podróży Krecika”, w którym dzieci umieściły, miedzy innymi,  własnoręcznie narysowane lidzbarskie zabytki. W dalszą podróż nasz gość wyruszył do Płońska gdzie z niecierpliwością czekają przedszkolaki z Przedszkola nr 3.   Dzieci bardzo polubiły Krecika  i życzyły mu wielu wspaniałych, dalszych przygód.

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

W atmosferze przedświątecznecznego oczekiwania dzieci z grupy Misiaki zostały zaproszone do Straży Pożarnej.

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

SPOTKANIE WIGILIJNE

A gdy zabłyśnie gwiazdka w błękitnej dalekości

będziemy z sobą dzielili opłatek, symbol miłości.

W środę 20 grudnia dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoich rodziców na spotkanie wigilijne. Było przedstawienie świąteczne, wiersze, kolędy i pastorałki. Wieczór umilił nam również nasz absolwent Julek, który zagrał kilka kolęd na ksylofonie. Wrażenia z wieczoru na długo pozostaną dzieciom i ich rodzicom w pamięci. Było bardzo sympatycznie, wzruszająco i świątecznie!

WESOŁYCH ŚWIĄT!

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

ZUZIA W WARSZAWIE

Nasza Zuzia tym razem wyruszyła do Warszawy wraz z Jasiem i Zosią. Dzieci zapewniły jej wiele atrakcji: zwiedzania Stadionu Narodowego, Centrum Nauki Kopernik, przejażdżkę metrem, spacer ulicami ozdobionej świątecznie Warszawy.

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

Piątek koncertowo

W piątek ,15 grudnia nasze przedszkolne popołudnie upłynęło nam koncertowo najpierw warsztaty z zakresu nauki gry na bębnach a później odwiedził  nas tata Huberta K.  i K. Kimbar  zaproszeni goście  zaśpiewali wspólnie z dziećmi  tradycyjne kolędy i pastorałki. Takie spotkanie to miło spędzony czas, który był okazją do kultywowania tradycji bożonarodzeniowych, a zarazem okazją do rozwijania dziecięcej pasji muzycznej. Dziękując jeszcze raz za urocze spotkanie, życzymy wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

MALI, WIELCY RATOWNICY

Od piątku 15 XII w naszym przedszkolu realizowany jest  program edukacyjny „Mali  wielcy  ratownicy” . Program ma  na celu zapoznanie najmłodszych z zasadami pierwszej pomocy został skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 lat).  Podczas pierwszego spotkania dzieci poznały wyposażenie karetki, plecaka ratowniczego  oraz z działaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

UPIECZEMY DZIŚ PIERNICZKI!

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

SPOTKANIE WIGILIJNE W DOMU ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

Z prezentem w Przytulisku dla zwierząt.

Nasze przedszkolaki wraz paniami od jakiegoś już są inicjatorami akcji „Pomagamy zwierzętom z przytuliska  przetrwać zimę”. Dzieci wspólnie z rodzicami w grupie Misiaków  przez dwa tygodnie przynosili karmę do przedszkola. W ten sposób zebraliśmy dużą ilość karmy dla zwierząt którą dzięki pomocy mamy Mai dostarczyliśmy do przytuliska. Celem tej akcji było wdrażanie dzieci do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym zwierzętom .

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w tak szlachetnej akcji.

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

MIKOŁAJKI, MIKOLAJKI

Do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj. Przedszkolaki przyodziane w czerwone czapeczki z niecierpliwością wyczekiwały gościa. Mikołaj chętnie uczestniczył z dziećmi w zabawie, tańczył i śpiewał. Nie zapomniał też zabrać ze sobą prezentów. Przedszkolaki z ogromną radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0402

ANDRZEJKI 2018

W miniony czwartek (27.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołsaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na przygotowany pokaz pt „Czary-Mary”. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji wszystkich grupy.

ZUZIA I VICTORIA W GDAŃSKU!

W sobotę 25 listopada Victoria z grupy Misiaki zaprosiła naszą Zuzię Podróżniczkę do Gdańska  na  show „Disney On Ice: Zaczarowany Świat Disneya”. To  wyjątkowa podróż do świata, w którym pojawiły się postacie ze znanych animacji Disneya i Pixara: „Krainy Lodu”, „Toy Story 3”, „Małej syrenki” i „Aut” wspólnie z takimi kultowymi bohaterami jak Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald i Goofy…

Z relacji naszych podróżniczek dowiadujemy się, że wrażenia były niesamowite.

25 LISTOPADA DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.
Bohaterem tego tygodnia był KAŻDY miś !!!
I ten mały i ten duży…, różowy, brązowy, zielony…gruby i chudy.
Wszystkie przedszkolaki przyniosły swojego  pluszowego ulubieńca.

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Moje miasto, moja miejscowość” , rozstrzygnięty.

W sobotę 25 listopada , w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród nagrodzonym w konkursie plastycznym- „Moje miasto, moja miejscowość”

Nagrodę w kategorii przedszkola zdobyła  Maja z grupy Misiaków.

Gratulujemy!!!

Świąteczne przygotowania czas zacząć od…ozdób choinkowych z masy porcelanowej. Ciekawe jaki będzie efekt?

ABC Robotyki- zajęcia przedszkolaków z trenerem Akademii Lego Education

W czwartek 23 listopada odwiedziła nas p. Kasia , która przeprowadziła z dziećmi zajęcia z zakresu programowania.  Dzieci budowały i programowały proste modele z klocków Lego WeDo wyposażone w silniki i sensory. Na zajęciach dzieci dowiedziały się wiele ptakach ich życiu i znaczeniu w naturalnym środowisku.

20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka- Wizyta pana Policjanta w przedszkolu.

SPOTKANIE Z RODZICAMI W GRUPIE KOSMOLUDKI

Spotkanie z rodzicami

gr. Misiaki

11 LISTOPADA

Chociaż dopiero jestem przedszkolakiem

dobrze już wiem, że jestem Polakiem

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na Przedszkolaka to ważna sprawa

Każdemu Krasnalowi biliśmy gromkie brawa

Wystepy Maluszków za serca łapały

Że Mamusie w ukryciu ze wzruszenia łzę ucierały

zaś tatusiowie  z dumy się prężyli

I wszyscy razem świetnie się bawili!

W dniu 9.XI odwiedzili nasze przedszkole aktorzy z Teatru „Art.-Re” z przedstawieniem pt.„Warkocz królewny Wisełki”.Przedszkolaki były zachwycone, opowiedzianą  legendę o powstaniu najdłuższej w Polsce rzeki. Przedstawienie miało charakter interaktywny ,gdzie wybrane dzieci brały aktywny udział w  przedstawieniu.

SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ WANDY CHOTOMSKIEJ

W czwartek odwiedzili nas uczniowie klasy III b ze SP3 w Lidzbarku Warmińskim. Wspólnie postanowiliśmy poznać bliżej fragment twórczości Wandy Chotomskiej. „Kurcze blade” i „Gdyby tygrysy jadły irysy” to, między innymi,  ulubione wiersze przedszkolaków i uczniów,które pojawiły się na naszym spotkaniu a będą inspiracją do tworzenia prac plastycznych na konkurs. Dzieci obejrzały również odcinek niecodziennej dobranocki. Autorką scenariusza do bajeczki „Jacek i Agatka” była p. Wanda Chotomska. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw w sali . Dziękujemy za miłe spotkanie.

ŚREDNIAKÓW PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

W grupie II rozpoczęliśmy cykl zajęć Metdamy sobie trud odpowiedzenia na pytani: PO CO, GDZIE I JAK MOŻNA PODRÓŻOWAĆ?

Najpierw ustaliliśmy, gdzie mieszkamy i na mapie Lidzbarka Warmińskiego zmierzyliśmy, kto z nas ma najdalej do przedszkola.

Udało się nam właczyć swiatło w naszych domach.

Wyruszyliśmy również na zwiedzanie okolicy. Podczas spacerów szukaliśmy zabytkowych i niezwykłych miejsc w naszym mieście.

Stworzyliśmy również grę planszową, w której , by dotrzeć z domu do przedszkola trzeba przeskoczyć przez rzeczkę i zwiedzać zabytki.

Nauczyliśmy się również, jak zaadresować kopertę i w którym miejscu nakleić znaczek, po to by móc swoim rodzicom wysłać pozdrowienia z naszego przedszkola.

„      Zakątki   bioróżnorodności w przedszkolnym ogrodzie ” „

Dzięki realizacji naszego projektu dofinansowanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zaplanowaliśmy i przeprowadziliśmy następujące  działania

  • Zaplanowane   i zrealizowane zostały  tematyki  kompleksowe  prowadzonych  przez nauczycielki dla dzieci wszystkich grup zajęć dydaktyczno-wychowawczych związanych z bioróżnorodnością roślin i związanych z nimi zwierząt( motyle, biedronki, , ślimaki, ptaki ) – odbyły się zajęcia terenowe
  • Warsztaty  edukacyjne z dziećmi prowadzone przez Panią Sylwię architekta krajobrazu – dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat roślin ich roli  i   znaczenia dla życia ludzi i zwierząt
  • Wycieczki piesze do ogrodów działkowych   – dzieci obserwowały  rośliny – ich liście , kwiaty , próbowały je  rozpoznawać i nazywać
  • Wspólne z dziećmi , pracownikami przedszkola pod okiem Pani architekt krajobrazu    sadzimy   kwiaty, zioła. Powstały  planowane rabaty ( zmysłów, ziołowa,      oraz    „ ptasia stołówka „    Zrobiło się dużo piękniej.
  • Dla utrwalenia nazw roślin montujemy   tabliczki . Dzieci 6 letnie odczytują  je                   i umieszczają  zgodnie z ich miejscem
  • W  grupach  4-5 o 6 latkach odbył się konkurs plastyczny „ Przedszkolny ogród naszych marzeń” rodzice wzięli aktywny w nim udział i wytypowali nagrodzone prace

SPACER KRASNALI

Piękne, jesienne słoneczko zaprosiło naszych najmłodszych przedszkolaków na spacerek ścieżkami parku I. Kwinto.

KONKURS PLASTYCZNY „OGRÓD MOICH MARZEŃ”

Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego „Ogród moich marzeń ” .                          Oceny prac dokonali rodzice z  grupy Misiaków i taką główna nagrodę zdobyły; Blanka B., oraz Zosia G. GRATULUJEMY !!!

TO TYLKO ĆWICZENIA!!!!

SPOTKANIE Z INSPEKCJĄ TRANSPORTU DROGOWEGO

W dniu 16 października mogliśmy się spotkać z panami pracującymi w Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas wizyty przypomniane zostały  podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, chodnikach i poboczach. Starszaki słuchały, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, noszenie elementów odblaskowych, oraz zakładanie kasków i ochraniaczy, kiedy poruszają się rowerkami czy na rolkach. Dzieci mogły również przymierzyć i zrobić sobie zdjęcia w czapce służbowej inspektora, założyć kamizelkę odblaskową, zobaczyć samochód od „środka”, zważyć się na wadze. Radość dzieci była ogromna.

I jak tu nie kochać jesieni…

Jak w teatrze…

We wtorek mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym teatrze, a to za sprawa zaproszonych aktorów  którzy przedstawili bajkę pt. „Wrózki” .Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata  marzeń dwóch sióstr dobrej i złej. Przedstawienie wywołało u dzieci i rodziców uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Bicie rekordu w resuscytacji przez Stowarzyszenie Joannitów Dzieło Pomocy w Lidzbarku Warmińskim.  Akcja odbyła  się 16 października pod Wysoką Bramą. I my też tam byliśmy…

Wtorki z kodowaniem

To już nasze kolejne zajęcia realizowane w ramach naszej innowacji”Kodowanie na dywanie czyli mali programiści „. To jest pierwszy etap przygody z kodowaniem, wykorzystujemy w tym celu kolorowe kubki i matę edukacyjną autorów programu  Mistrzowie kodowania.

DALSZE PODRÓŻE ZUZI PODRÓŻNICZKI

Julia wraz z Zuzią odwiedziły Gdański Ogród Zoologiczny. Mogły zapoznać się z różnorodnym światem zwierząt i zdobyć na ich temat wiedzę. Zoo zachwycało kolekcją najróżniejszych egzotycznych zwierząt. Podczas miłego, spokojnego spaceru alejkami parku Zuzia z Julią mogły podziwiać liczne małpy, wielbłądy, przedstawicieli rodziny kotowatych, gady, słonie, hipopotamy, pingwiny, wspaniałe żyrafy oraz wiele innych, których wszystkich nie sposób wymienić. Kolejnym miejscem podróży jest wyspa na Oceanie Atlantyckim – Teneryfa. Zuzia błogo wypoczywa na plaży Playa De Los America. Wróci do przedszkola 19 października.

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiechnij się dziś do mnie , pomachaj mi pogonie’!!!!

Już po raz drugi nasze przedszkole otrzymuje:

CERTYFIKAT WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY

„PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE”

W JESIENNYM LESIE

TROCHĘ SPÓŹNIONE SPRZĄTANIE ŚWIATA

W tym roku akcja Sprzątania Świata trochę się opóźniła przez niesprzyjającą pogodę. Ale kiedy tylko zaświeciło słońce dzieci zabrały się do pracy. Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Naszym przesłaniem jest:

Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda.

DZIEŃ CHŁOPAKA W MISIAKACH

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

W piątek 29 września dzieci z grupy Misiaki świętowały Dzień Chłopaka na kręglach w Warmińskich Termach. Nasza wyprawa była zdecydowanym sukcesem. Po powrocie czekała jeszcze słodka niespodzianka dla chłopców oraz gromkie sto lat i życzenia od dziewczynek.

JESIENNY RAJD PIESZY 2017

I znów po raz kolejny wyruszyliśmy lidzbarskimi serpentynami na nasz tradycyjny rodzinny rajd pieszy. Nasi niezawodni rodzice przybyli tłumnie dzielnie, pokonując wraz z dziećmi urocze leśne ścieżki. Po dotarciu do Harcerskiej Polany czekało na wszystkich  strudzonych piechurów ognisko, na którym można było upiec przepyszne kiełbaski. Po zaspokojeniu głodu wszyscy ruszyliśmy do wspólnych zabaw angażujących wszystkich uczestników.

PLACKI ZIEMNIACZANE MISIAKÓW

Oczywiście, nic tak bardziej smakuje jak samodzielnie przygotowany obiad – Placki Ziemniaczane.  Do naszych placków wykorzystaliśmy ziemniaki z ogródka przedszkolaków, które samodzielnie wyhodowały Starszaki. Pracy było trochę, ale radość  zdecydowanie więcej.

DZIECIAKI RZĄDZĄ CZYLI  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Zabawy w kodowanie

W grrupie Misiaki

Zuzia Podróżnicza

Właśnie  11 września nasza laleczka Zuzia  wyruszyła w pierwszą w życiu podróż. Leon z grupy Kosmoludki  zabrał ją na swoje wakacje. Zuzia zwiedziła wyspę Korfu. Nasza podróżniczka zdobyła najwyższy szczyt Korfu i plażowała nad ciepłym greckim morzem.

SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU
W czwartek nasze przedszkole odwiedzili pracownicy , naszej zaprzyjaźnionej, Oranżerii Kultury oraz gość specjalny p. Olcha Sikorska z Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Dzieci miały możliwość zobaczyć kilka prac mistrzyni ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej , oraz posłuchać wierszy czytanych przez naszych gości.

WITAJ PRZEDSZKOLE, WITAJ PRZYGODO! :)

Kolejny rok szkolny przed nami. Z tej okazji prosimy rodziców o cierpliwość, wytrwałość i mnóstwo dobrych , pozytywnych emocji, pierwsze dni w przedszkolu bywają trudne dlatego wszystkim dzieciom, które dopiero poznają nasze przedszkole i ich rodzicom życzymy powodzenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.