Wydarzenia 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z WIZYTĄ U WOJTKA

W naszym ogródeczku…

W naszym ogródeczku,

pielimy marchewki,

podlewamy kwiatki,

sadzimy ziemniaczki.

Mamy też rzodkiewkę,

.kabaczek i dynie

W naszym ogródeczku,

zdrowo życie płynie.

autor:kosmoludki

URODZINKI

Pod „Zielonym Parasolem”

Kiedy jest bardzo gorąco szukamy schronienia w cieniu, w naszym przedszkolu mamy takie miejsce -altana”Pod Zielonym Prasolem”

POLSKA SZKOŁA ILUSTRACJI

W srode 14 czerwca dzieci z grupy II wybrały sie do Oranżerii na oglądanie wystawy Polskiej Szkoły Ilustracji. To była okazja zobaczyć w jednym miejscu tak wiele ilustracji z kanonu dziecięcej literatury. Było zabawnie, ciekawie i bardzo wesoło. Dziękujemy za spotkanie.

Bajkowy Zakątek

W środę 14 czerwca odwiedziły nas dzieci z Bajkowego Zakątka wraz ze swoimi opiekunami. Był czas na wspólną zabawę z Krasnalami, piknik na dywanie a potem dużo zabawy na naszym placu zabaw.

ABSOLWENCI 2017

We wtorek na nasze zaproszenie odwiedzili nas absolwenci przedszkola, uczniowie II klas Szkoły Podstawowej . Swoją wizytą sprawili nam bardzo miłą niespodziankę.Wszyscy, wspominali swoje przedszkolne lata,dzielili się swoimi osiągnięciami i sukcesami szkolnymi oraz z ogromna ochotą bawili się w ulubione zabawy przedszkolne.

Dziękujemy za wspomnienia i wspólnie spędzony czas.

W grupie Kosmoludków podczas realizacji tematyki związanej z domami, dzieci zabawiły się w małych architektów, podjęły wyzwanie i wybudowały piękne domy. Ekipa budowlana spisała się na medal.

XVI OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

„Cała Polska czyta dzieciom” to kampania społeczna zainaugurowana przez Fundację „ABC XXI” . Jej celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim pociechom.

W naszym przedszkolu w ramach spotkań z książką chętni rodzice codziennie, w trakcie przygotowań do śniadania czytają dzieciom.

Grupa III Misiaki z okazji Dnia Dziecka
wybrała się na wspólne świętowanie do kręgielni!!

DZIEŃ DZIECKA W ŻYWKOWIE

Tego dnia grupa Krasnali wybrała się w odwiedziny do bocianów. Wszystkie dzieci były tak przejęte naszą wyprawa, że śledziły bociany także w czasie podróży. Ich uwadze nie umknęło żadne gniazdo. Już na miejscu bocian Piotrek opowiedział nam różne ciekawostki z życia swoich kolegów. Dzięki platformie widokowej mogliśmy dokładnie przyjrzeć się bocianom i ich dzieciom. Piknik na świeżym powietrzu zakończył naszą wizytę w Żywkowie.


DZIEŃ DZIECKA DZIECI Z GRUPY KOSMOLUDKI

Z okazji dnia dziecka wyruszyliśmy na wielką wyprawę do gospodarstwa rolnego dziadków Szymona. Tam na miejscu czekali na nas wszyscy – mama, tata, ciocia, babcia, dziadek oraz przesympatyczny piesek. Gospodarze zatroszczyli się o nas niesamowicie. Tata Szymonka zaprosił nas na zwiedzanie gospodarstwa, oglądaliśmy krowy, cielaki, kury, malutkie kaczuszki, jak przygotowuje się sianokiszonkę. Każdy mógł wsiąść do traktora, na kłada. Po zabawie na domowym placu zabaw i przepysznym słodkim poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy wyruszyliśmy do lasu na ognisko. I tam znowu pieczenie kiełbasek, wspólna zabawa oraz waży punkt edukacyjny- zobaczyliśmy wielkie mrowisko.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak wspaniale spędzony dzień!!!

TAJEMNICE ZIEMI W OGRODZIE!

Dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęcia w przedszkolnym w ogrodzie i altanie. Tam zapoznały się bliżej z mieszkańca przedszkolnego ogrodu – dżdżownicami. Na początku dzieci uzbrojone w łopatki wyruszyły do ogrodu by zdobyć obiekt do obserwacji. Przedszkolaki dowiedziały się, że dżdżownice przekopują podłoże, przetwarzają różne związki organiczne zawarte w glebie stwarzając w ten sposób roślinom dogodne warunki do rozwoju. Aby prowadzić dalsze obserwacje założyliśmy terrarium dla tych sympatycznych zwierzątek i w następnych dniach będziemy obserwować, jak żyją dżdżownice.

Wizyta w jednostce wojskowej

W środę wybraliśmy się na wycieczkę do jednostki wojskowej. Po „szybkim” śniadaniu wyruszyliśmy na naszą przygodę z wojskiem. Na miejscu czekał na nas tata Szymona, dzięki któremu nasza wycieczka doszła do skutku. Pan Mariusz bardzo się o nas zatroszczył i dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Już na miejscu zobaczyliśmy wielkie garaże a tam różne wojskowe samochody. Można było posiedzieć za kierownicą różnych pojazdów, wejść do środka wozu – na chwilę poczuć się jak prawdziwi żołnierze- zwiadowcy. Następnie przeszliśmy do sali tradycji, gdzie zostaliśmy zaskoczeni ogromem eksponatów. Pan Paweł opowiedział trochę o dawnej i niezbyt odległej historii pułku. Kolejnym punktem naszej wizyty było spotkanie z pracownikami Klubu Garnizonowego a tam spotkanie z nietoperzem zwiadkiem – logo pułku, był czas na zabawy ruchowe, fizyczne, sesja zdjęciowa, spotkanie z książką. Nikomu nie chciało się wracać do przedszkola, ale czas płynął nieubłaganie.Nasza przygoda z wojskiem dobiegła już końca. Pozostały nam jednak miłe wspomnienia i zdjęcia

VI KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW „Z WIZYTĄ W KRAINIE WIERSZY”

Tym razem przedszkolaki z naszego przedszkola zmierzyły sie w konkursie recytatorskim organizowanym przez Przedszkole nr 6 w Lidzbarku Warminskim. Nagrodę II miejsca wywalczyła Laura Z. z grupy Kosmoludków, zaś wyróżnienie zdobyła Kasia K. z Misiaków. GRATULUJEMY!!!

V Powiatowy przegląd

piosenki dziecięcej „Zaśpiewaj mi….”

Juz po raz piąty reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział w konkursie piosenki organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim. W tym roku nagrodę II miejsce zajęła Inga K. z grupy Misiaków. Wielkie brawa także dla Oliwii M. z grupy Kosmoludków i Zuzi z Krasnoludków.

FESTYN RODZINNY

„W naszej przedszkolnej rodzinie zawsze jest wesoło”

Wspaniała zabawa , piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego w naszym przedszkolu, który odbył się na naszym placu przedszkolnym. Dzieci wystąpiły z bogatym repertuarem artystycznym , dzięki którym udowodniły że potrafią przepięknie śpiewać i tańczyć.Przedszkolaki mogły skorzystać z wielu atrakcji tj; ogromny dmuchany plac zabaw, loteria fantowa, wata cukrowa.Nie mogło także zabraknąć meczu piłkarskiego tatusiów.Dziękujemy piłkarzom za wspaniałe emocje i dobry mecz

Jak co roku dziękujemy także rodzicom za przepyszne ciasta.

KRASNALE NA ŁONIE NATURY

LAS WITA WAS!

A w nim mnóstwo ciekawostek o których opowiadała p. Iza.

Dzieci podczas leśnej wędrówki poszukiwały tajemnic które chował dla nich las. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zobaczyć jak najwięcej .Wyprawę zakończyła „rozmowa” z dzikiem Bolkiem .Wycieczka była okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

OLSZTYŃSKA WYCIECZKA STARSZAKÓW

W środę 17 maja dzieci z grupy Misiaków wybrały się na wycieczke do Olsztyna .Na początku zwiedziły Muzeum Przyrody , następnie ruszyły do Warmiolandii a tam ;

- poszukiwały skarbów

-pokonywały tor wyścigowy w bolidach

-skakały na trampolinach

Ostatnia atrakcją były przepyszne lody. Z wycieczki przedszkolaki wróciły zmęczone lecz szczęśliwe.

KOSMOLUDKI W OLSZTYNIE

Dzieci z grupy II wybrały się w piątkowy , letni dzień na długo wyczekaną wyprawę do Olsztyna. Najpierw wyczekiwanie, pakowanie smakołyków, a potem już wyjazd do Olsztyna. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Teatr lalek i przedstawienie pt: „Czarodziejski koncert” pełen muzyki, światła i naprawdę różnych emocji. Potem chwila wytchnienia, II śniadanie na łonie natury i do Muzeum Przyrody, gdzie oglądaliśmy wiele ciekawych ekspozycji przyrodniczych. Było naprawdę fajnie!!!

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

W środę 17 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu, oraz polać z węża strażackiego. Następnie zwiedziliśmy pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru,

I oczywiści po raz kolejny utrwaliliśmy sobie znajomość numerów alarmowych!

112

999

998

997

WARZYWNO-MUZYCZNA PODRÓŻ

W piątek w naszym przedszkolu gościł niezwykły człowiek pan Andrzej Kozłowski – muzyk , który zaprezentował nam instrumenty wykonywane z owoców i warzyw. Te niezwykłe instrumenty powstawały na oczach dzieci, a następnie muzyk wygrywał na nich znane popularne utwory muzyczne. Ponadto pojawiły się „naturalne instrumenty z Afryk i Azji.

SŁOWIK 2017

W środę 26 kwietnia odbył się w Lidzbarskim Domu Kultury konkurs piosenki SŁOWIK 2017 . W tym roku nasze przedszkole reprezentowali Weronika M. z grupy Misiaków,Lena K. z grupy Kosmoludków i zespół ” Kokoszki”w składzie; Maja A., Blanka B.,Ola Sz. , Ola B., Zosia G, i Laura B. Dziewczyny jak na razie przeszły do kolejnego etapu konkursu finałowego który odbędzie się 3 maja pod Wysoka Bramą podczas obchodów dni majowych.

DZIEŃ KSIĄŻKI

W poniedziałek w Światowym Dniu Książki dzieci grupy Misiaków i Kosmoludków wybrały się do Oranżerii Kultury gdzie brały udział w Maratonie czytania. Czytały Panie jak i dzieci. A jak się słuchało…

SPRAWDŹ CZY ZDROWE ZĘBY MASZ!

Własnie . Krasnale postanowiły dowiedzieć się jak dbać o zęby. Pomogła nam w tym pani Małgosia – mama Leona. Pokazała dzieciom jak wygląda prawdziwy gabinet stomatologiczny.

ŚWIĘTO LIDZBARSKICH ZWIADOWCÓW

- Starszaków w piątek 21 kwietnia zostały zaproszone na uroczysty apelu z okazji Święta Pułku

podczas uroczystości został odśpiewany hymn podczas wciągania flagi na maszt. Dzieci obserwowały defiladę poddziałów oraz działania kompani rozpoznawczej. Później przedszkolaki obejrzały sprzęt wojskowy oraz zwiedziły salę tradycji.

22 kwietnia

Światowy Dzień Ziemi

W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe. W tym dniu królował kolor zielony. Dzieci wspólnie upiekły ciasteczka w kształcie Ziemi- nie mogło być inaczej.Dzieci były zachwycone! Dla nich niesamowite były kolory ciasta – nie wierzyły, że będzie je można zjeść:) Miały dużą frajdę i starały się wykonywać jak najbardziej zbliżone do oryginału planety:) Ciastka wyszły przepysznie:) Zajadaliśmy ze smakiem!

PREZENCIKI OD WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

Święta za pasem, ale zajączek nie zapomniał o naszych małych milusińskich i zaprosił wszystkie przedszkolaki na poszukiwania wielkanocnych jajeczek. Radości było co niemiara.

Dziękujemy wielkanocny zajączku!

MAZURKI KRASNALI

Ale chyba te mazurski nie mają szans dotrzymać do świąt…!

VIII SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Piąteczka najlepsza na świecie

takiej drużyny nigdzie nie znajdziecie!


Takie hasło towarzyszyło naszej drużynie podczas VIII Spartakiady Przedszkolaków. I udało się! Dzięki niesamowitym umiejętnościom naszych zawodników oraz wspaniałemu dopingowi dzieci i rodziców nasi zawodnicy zdobyli

II miejsce!

BRAWO!!!!

WIOSENNE SPOTKANIE KRASNALI

Wraz początkiem wiosny „Krasnale” zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy.

Wyścigi z jajkiem, gra na instrumentach lub wspólny spacer na stopach sprawiły wszystkim wiele radości.

WIOSNA NA WARMII

W piątek 31 marca dzieci z grupy Kosmoludki wybrały się na wycieczkę do Oranżerii Kultury. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach ‘Wiosna na Warmii”. Pani Iza opowiedziała nam o zwyczajach i tradycjach związanych z dorocznym cyklem wiosennym na Warmii, przybliżając nie tylko wiosnę ale i Wielkanoc. Na zakończenie pani Iza zaprosiła nas na chwilę abyśmy mogli poobserwować pana, który właśnie stroił fortepian.

SMACZNA, ZDROWA, WYJATKOWA TO LIDZBARSKA JEST KRANOWA

W konkursie plastycznym organizowanym przez PWiK nasze przedszkolaki osiągnęły wspaniałe rezultaty:

Zosia Krzywda z grupy Kosmoludki – II miejsce w konkursie indywidualnym

Blanka Buczńska z grupy Kosmoludki – wyróżnienie

w kategorii prac zbiorowych II miejsce zdobyła praca plastyczna wykonana przez Victorię Licznerską, Antosia Ciereszko i Nikodema Parobczyka.

Nagrodą za II miejsce był bon o wartości 500zł na zakup gier, układanek dla grupy. Dzieci podjęły wspólną decyzję i nagrodami podzieliły się z dziećmi z grupy Krasnali i Misiaków.

WIELKIE BRAWA!!!!

DNI TEATRU W ORANŻERII

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. W poniedziałek nasze przedszkolaki zostały zaproszone do Oranżerii Kultury W Lidzbarku Warmińskim na wspólne obchody DNIA TEATRU.

Poetka Joanna Kulmowa wyraziła to w wierszu ,, Po co jest teatr?” …,,To jest teatr. A teatr jest po to, Żeby wszystko było inne niż dotąd. Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie. I już zawsze w misce księżyc widzieć…

NAGRODA – WYRÓZNIENIA DLA LAURY BIAŁOBRZEWSKIEJ I MAI ALEKSIEJCZUK W KONKURSIE PLASTYCZNYM „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych dziewczynek gdyz Maja i Laura zdobyły te nagrody w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

XXI KONKURS PLASTYCZNY IM. I. KWINTO „ZYCIE BAJKĄ JEST” ROZSTRZYGNIĘTY

Jest nam miło ogłosić iż w ogólnopolskim konkursie plastycznym dwie dziewczynki z naszego przedszkola z grupy Kosmoludków zdobyły nagrody w swojej kategorii. SĄ nimi Ola Brzezińska i Ola Szymukowicz.

GRATULUJEMY!!!

„Mały, wielki recytator”

23 marca w grupie Misiaki odbył się konkurs recytatorski. Dzieci prezentowały wybrany przez siebie wiersz, nie zabrakło różnorodnych interpretacji, ciekawych przebrań i rekwizytów. Wielkie podziękowania rodzicom za ich pomoc w przygotowaniu małych artystów.

Marzanno, Marzanno….

W tym roku Wiosna się spóźniła i dopiero, w środę 22 marca, wyruszyliśmy barwnym korowodem odprowadzić Pannę Marzannę nad Łynę. Dzieci radośnie maszerowały , na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy śpiewając jej piosenki. Jesteśmy pewni, że starania nasze nie pójdą na marne i wiosna zawita już u nas na dobre.

ZŁOTE PIÓRO 2017

A oto nasi reprezentanci:

Laura Zwierzyńska – laureatka

i Marcel – I miejsc

VI POWIATOWYM KONKURSIE EKSPRESJI DZIECIĘCEJ

„O ZŁOTE PIÓRO”

WIELKIE GRATULACJE

Być kobieta , być kobietą ….czyli obchody 8 marca

Grupa Misiaków ten dzień świętowała na Termach Warminskich, niespodziankę ufundowali rodzice dzieci z grupy. Przedszkolaki miały okazje sprawdzić się w grze w kręgle przy słodkim poczęstunku specjalnie na te okazje przygotowanym.

W grupie Kosmoludków odbyły się wybory Miss.Do konkursu stanęły dziewczynki aby zaprezentować się z jak najlepszej strony, oceny dokonało jurry w skład którego wchodzili chłopcy naszej grupy. Wybrano między innymi; Miss Uśmiechu, Miss Najszybszego Liczenia, Miss Szybkości, Miss Zgadywanek itp.Na zakończenie konkursu czekał na wszystkich słodki.

DZIEŃ KOBIET W KRASNLACH

Chłopcy z grupy Krasnali również tego dnia pamiętali o święcie swoich dziewczynek. Przygotowali pamiątkowe laurki, prezenciki i słodki poczęstunek. To było dopiero coś. Dzień wcześniej dzieci przygotowały kolorowe galaretkęi Podczas przyjęcia każdy mógł skomponować swój deser według własnych upodobań. Mniam, mniam !!!!

KAŻDY MOŻE CZYTAĆ!

W naszym przedszkolu od jaiegoś czasu gościmy chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy czytają przedszkolakom ciekawe książeczki, bajki, opowiadania. Tym razem do świata książki zaprosili nas Przemek, Mateusz i Adrian. Ciekawe co usłyszymy za tydzień?

KTO MI POWIE…JAK PRZECHODZIĆ PRZEZ ULICE?

We wtorek nasze przedszkolaki oglądały przedstawienie pt. „Drogowy zawrót głowy”. Osoby występujący na naszej scenie to aktorzy studia artystycznego „AKADA”

LIDZBARK BEZ WAD

W piątek 17 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami zainteresowanymi udziałem w programie „Lidzbark Warmiński bez wad postawy”. Mogliśmy posłuchać i obejrzeć prezentacje multimedialną. Spotkanie poprowadził fizjoterapeuta pan Jaremi Sciepurko.

KSIĘGOZBIÓR NASZEJ ORANŻERII

Przygoda z bębnami

WALENTYNKI

14 luty był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Kosmoludki tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi pieczątkami,serduszkami oraz przygotowały walentynkę dla bliskich.Miłym akcentem było przygotowanie przez dzieci serduszkowego poczęstunku. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i balona w kształcie serduszka. walentynki-ruchomy-obrazek-0031

BIAŁE SZALEŃSTWO

Brykanie na świeżym powietrzu na śniegu to coś, co przedszkolaki lubią najbardziej!Niewątpliwie zima jest pora roku, która inspiruje dzieci do rożnych zabaw. Dzieciom nigdy pomysłów nigdy nie brakuje! A ile przy ty radości.

Znalezione obrazy dla zapytania wosp 2017

ZAPOBIEGAJMY POŻAROM

Maja Aleksiejczuk, Laura Białobrzewska i Aleksandra Szymukowicz

to nasze laureatki w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Straż Pożarną

W czwartek 19 stycznia nasze przedszkole otrzymało

CERTYFIKAT WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY

SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

KRASNALE

KOSMOLUDKI

MISIAKI

ZIMA, ZIMA, ZIMA…

„Chociaż mróz w policzki szczypie, chociaż śnieg nam w twarze sypie, nie martwimy się tym wcale. Padaj śniegu, padaj dalej”.

My również korzystamy z uroków zimy bawiąc się wspaniale na zaśnieżonym plac zabaw. W ruch poszły sanki, jabłuszka. Nie mogło zabraknąć rzucania śnieżkami do siebie, (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Zabawa była przednia. A teraz w planie mamy ulepienie bałwankowej rodziny. Czy nam się uda?

Znalezione obrazy dla zapytania gify karnawałowe dla dzieciKARNAWAŁOWE RYTMY 2017

Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Przebrane za barwne postacie z krainy baśni i bajek wesoło tańczyły i brały udział w różnych konkursach. Na przedszkolnym balu znalazły się, więc: królewny, wróżki, czarownice, motyle, pszczółki, rycerze, czarodzieje, kowboje, zwierzątka i wiele innych postaci bajkowych. Wszyscy doskonale bawili się w rytm znanych przebojów, w przerwach dzieci brały udział w różnych konkursach m.in. taniec z balonem, taniec na gazecie itp.

Dziękujemy młodzieży ze ZSiPO w Lidzbarku Warmińskim za wspólna zabawę .

PRZED ŚWIĘTAMI W ORAŻERII
W poniedziałek 19 grudnia dzieci z grupy Kosmoludki spotkały się z panią Izą w Oranżerii. Tam dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych zwyczajach bożonarodzeniowych na świeci. Czy wiecie, że na Ukrainie na choinki wiesza się pająki, które przynoszą szczęście. My już wiemy

WIECZÓR WIGILIJNY

Już od rana wszyscy w przedszkolu byliśmy bardzo podekscytowani – ponieważ po południu przybyli Goście – nasi Rodzice! Dzieci zaprezentowały się wspaniale. Były tańce, piosenki, kolędy śpiewane przez wszystkich i jasełka w wykonaniu Starszaków. Wielką niespodziankę przygotował Wojtek, który po raz pierwszy zagrał na pianinie kolędę.

Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za miło spędzony czas i …życzymy miłych, spokojnych świąt w gronie rodziny.

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

W poniedziałek 19 grudnia nasze Misiaki odwiedziły strażaków w Straży Pożarnej gdzie odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie opłatkowe. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe wprowadzając tym samym w świąteczny nastrój wszystkich zebranych.

Wesołych Świąt!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie świateczne

W tym tygodniu dzieci z grupy Krasnali i Kosmoludków zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanego wcześniej przepisu Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

ZBIÓRKA ZABAWEK

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

KONKURS KOLĘD I ….

W dniu dzisiejszym nasi przedstawiciele z grupy Misiaki i Kosmoludki wzięli udział w corocznym konkursie kolęd i pastorałek.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

ZIMOWA OPOWIEŚĆ

8 grudnia w naszym przedszkolu pojawili się aktorzy Teatru Form Niezależnych Korzunowiczów i zaprezentowali nam przedstawienie pt: Zimowa opowieść o zabawkach, które dzieci otrzymały pod choinkę w zeszłym roku.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

MIKOŁAJU ŚWIĘTY PRZYNIEŚ NAM PREZENTY!

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana nasłuchiwały mikołajowego dzwonka. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Przybył do nas w towarzystwie Śnieżynek. Było wiele radości, piosenek i prezentów…..dla Mikołaja. Nasz gość również się zrewanżował kolorowymi prezentami dla dzieci oraz życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Ponadto dał słowo, że znów niedługo się zobaczymy.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Z WIZYTĄ U STASIA I NEL

„Hej, Panie krokodylu, co pływasz sobie w Nilu!

Możemy przejść przez rzeczkę, pobawić się troszeczkę?”

W piątek 2 XII Starszaki wyruszyły na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury. Celem spotkania było propagowanie czytelnictwa na podstawie twórczości H. Sienkiewicza. Dzieci, wraz ze Stasiem i Nel, wyruszyły w podróż przez afrykański kontynent, bawiąc się w różne zabawy inspirowane afrykańskimi klimatami.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

PODRÓŻ DO SMOKOLANDII

W środę 30 XI na zaproszenie dzieci z grupy III przybyli uczniowie klasy IV a z SP 1. Była to kontynuacja spotkania pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Dzieci prezentowały fragmenty bajek wymyślonych przez siebie. Starszaki przedstawiły bajkę pt „Smok Wawelski”. Była zabawa, wspólny poczęstunek. Nie mogło zabraknąć zwiedzania przedszkola po którym oprowadzili gości nasi absolwenci – Oliwia , Natalka, Julka i Grześ.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Szymon Chlewiński

to nasz laureat w konkursie plastycznym „Słowem Malowane”

Gratulujemy!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

ANDRZEJKI….

Andrzejkowe czary mary… Tego dnia nie zabrakło u nas czarów, wróżb, magii, nauki, tańca, zabawy i zdziwienia.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Misie

Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś.

Chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś.

Piątek 25 XI – ten dzień świętowały wszystkie dzieci oraz duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie, które tłumnie przybyły do naszego przedszkola. A każdy był piękny i wyjątkowy.Tego dnia przygotowaliśmy misiom wiele atrakcji – zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, piosenki, degustacja miodku…

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Tańczę, śpiewam, gram – to hasło które towarzyszyło Kosmoludkom podczas jesiennego spotkania z rodzicami. Mali artyści zaprezentowali swoje artystyczne osiągnięcia a na zakończenie zaprosili rodziców do wspólnej wesołej zabawy „Szaba daba da….”

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA…

Od pana burmistrza Jacka Wiśniowskiego!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Z BAJKĄ PRZEZ ŚWIAT….

Przebrani uczniowie przywitali nas, Starszaków, już w progu szkoły. Przy piosence „Witajcie w naszej bajce” zostaliśmy wciągnięci do magicznego świata fantastycznych postaci, które przeżywają przeróżne przygody. Rozwiązywaliśmy zagadki, reagowaliśmy słowem i ruchem na określone słowa, podziwialiśmy grę aktorską. Brawami dziękowaliśmy za artystyczne doznania. A na kolejne spotkanie zaprosiliśmy starszych kolegów do naszego przedszkola już za tydzień.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Inga Krokowska

III miejsce w konkursie plastycznym

„Jak pomagam potrzebującym”

Wielkie gratulacje!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

NIECODZIENNA WIZYTA

W środę 16 listopada nasze przedszkole odwiedziły dzieci z Bajkowego Zakątka. Krasnale jak i nasi mali goście mogli spędzić czas na wspólnych zabawach inspirowanych Pedagogiką Zabawy , śpiewanie oraz grę na instrumentach perkusyjnych. Fajnie było na chwilę stać się przedszkolakiem, zjeść II śniadanie oraz bawić się z innymi dziećmi. Do zobaczenia na wiosennym spotkaniu!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

ROWEREM PRZEZ ŚWIAT

A o to nasze laureatki w przedszkolnym konkursie plastycznym „Rowerem przez świat”

Maja Borowa, Ola Kowalczyk i Lena Bakierzyńska

Serdecznie gratulujemy!!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

TEATR, TEATR, TEATR…

W czwartek 10 XI obejrzeliśmy przedstawienie pt: „Marylka i magiczna książka babci Zeni”. Bajka opowiadała o malej Marylce wielbicielce gier komputerowych, telewizji, tableta i serfowania po internecie. Oczywiście nasza bohaterka nie widziała w tym żadnego problemu. Na pomoc dziewczynce przyszła jej ukochana babcia która podarowała wnuczce magiczną książkę….i się zaczęło!. Najważniejsze jest to, że Marylka na koniec wielu perypetii zrozumiała jak wielką moc mają w sobie książki.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

„Witajcie w naszej bajce…” – to własnie tymi słowami piosenki powitały Starszaki swoich rodziców na kolejnym spotkaniu. Oczywiście skoro to świat fantazji to nie zabrakło czarowania, magicznych napojów oraz zatrutego jabłka. Jak to w bajkach trzeba zawsze wykonywać trudne zadania tak i tutaj rodzice stali się na chwilę ilustratorami przygotowując obrazki do fragmentu bajki. Na zakończenie słowa piosenki „Bajeczki, książeczki” zaprosiły dzieci i rodziców do domowego zadania – napisania wspólnej bajki.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

SMAKI JESIENI

To był motyw przewodni spotkania z rodzicami w grupie Krasnali. Do grona przedszkolaków przyjęliśmy w tym dniu Zuzię, Tymona, Mateusza i Michała. Później jabłka, gruszki, śliwki dzieci kroiły z pomocą rodziców na cząstki. Jeszcze trochę czekolady i nawet niejadek spróbował nowy smak.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

MNIAM MNIAM DOBRE ŻELKI ZROBIĘ SAM!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

SPOTKANIE ZE ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĄ

W czwartek, 27 X wybraliśmy się do SP1 na zaproszenie uczniów klasy IIa. Nasi gospodarze zaprezentowali nam przedstawienie pt „Królewna Śnieżka”. Wrażenia były niesamowite a brawom nie było końca. Po spektaklu przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. nasze przedszkolaki mogły usiąść w szkolnej ławce oraz pobawić się w szkolnej sali zabaw. Ponadto bardzo mile dla nas było spotkanie z naszymi absolwentami: Mają,Heleną HubertemM, Hubertem S. Mateuszem oraz Maćkiem i Michałem.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

ODLOTOWE SPOTKANIE

W środę 28 października wybraliśmy się do naszego pobliskiego sąsiad pana Lipkiewicza, który prywatnie hoduje gołębie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o nie. Nasz gospodarz opowiedział też dzieciom o tym, jak współcześnie wykorzystuje się gołębią umiejętność „wracania do domu” w organizowaniu konkursów oraz zawodów dla tych ptaków. Dzieci poznały też kilka szczegółów dotyczących hodowania gołębi , a nawet miały okazję zobaczyć je z bliska pogłaskać oraz puścić do lotu.. Wizyta przysporzyła dzieciom wiele frajdy.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

DZIEN MAKARONU

25 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Makaronu. W tym dniu Kosmoludki poznawały makarony ich wygląd, zastosowanie. Również obejrzały film edukacyjny przedstawiający proces powstawania makaronu. Potem przyszedł czas na komponowanie biżuterii artystycznej wykorzystując wcześniej pomalowane makarony. Do jego farbowania wykorzystaliśmy farbki do jajek oraz kolorową bibułę. I tak powstały przepiękne makaronowe korale

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

znak-drogowy-ruchomy-obrazek-0031

W „MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO”

W poniedziałek grupa Misiaków i Kosmoludków wybrała się na wycieczkę edukacyjna do „Miasteczka Ruchu Drogowego” na ul. Polnej w Lidzbarku Warmińskim.Celem wyjścia było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem. Zasady i przepisy , które powinien przestrzegać rowerzysta fachowo przedstawił nam funkcjonariusz Straży Miejskiej, duża uwagę poświęcił noszeniu przez najmłodszych odblasków i zakładania kasków, podkreślił, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że stają się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów.

Znalezione obrazy dla zapytania gify kask rowerowy

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

W środowy poranek Kosmoludki i Misiaki wybrały sie na wycieczkę do sklepu rowerowego „Artan” w Lidzbarku Warmińskim. Wyjście było zorganizowane w ramach naszego projektu „Przyjazny Rower Przedszkolaka”. Na miejscu czekał już na nas p. Józef ,który bardzo ciekawie nam opowiadał o rowerach, bezpieczeństwie podczas jazdy rowerem.Na koniec czekała na dzieci niespodzianka ,konkurs ze wspaniałymi nagrodami.

DZIĘKUJEMY P. ARTUROWI BOROWICZ OWI -WŁAŚCICIELOWI SKLEPU „ARTAN” ZA NIESPODZIANKI I MIŁE SPOTKANIE.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Co za goście…pasjonaci i mistrzowie jazdy na rowerze w naszym przedszkolu!!!

We wtorek do naszego przedszkola przyjechała ekipa Rowerowego Lidzbarka, gościliśmy prezesa Stowarzyszenia p. P. Baranowskiego, Wicemistrza Europy w downhill’u – Łukasza Grabowskiego, p. M. Zembrzuskiego i O. Kasińskiego. Spotkanie dla nas wszystkich było zjawiskowe, panowie, fascynaci dwukołowych pojazdów postarali się aby dzieci na długo zapamiętały ten dzień i na pewno sprawali że jazdę na rowerze pokochają jeszcze mocniej.

PANOWIE DZIĘKUJEMY KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

SPACER ULICAMI NASZEGO MIASTA LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO

W minionym tygodniu dzieci z grupy II uczestniczyły w pieszej edukacyjnej wycieczce po mieście w towarzystwie przewodnika p. Izy- pracownika Oranżerii Kultury.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobne linie png

Znalezione obrazy dla zapytania gify pocztaList List trafić ma do adresata,Choćby on mieszkał na końcu świata.

Gdzieś na biegunie albo na wyspie,Bo poczta listy doręcza wszystkie (…) H. Szayerowa

13 października dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego

w Lidzbarku Warmińskim. Celem wyjścia była obserwacja pracy urzędników pocztowych a także poznanie zakresu usług pocztowych. W urzędzie przyjęła nas bardzo miła pani , która opowiedziała dzieciom jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata, zaprezentowała niektóre urządzenia pocztowe oraz znaczki. Dzieci wspólnie wysłały napisany wcześniej list.Na pamiątkę wycieczki przedszkolaki dostały kolorowanki i kartki pocztowe

Słowa podziękowania ślemy wszystkim rodzicom za życzenia , ciasto i kwiaty z okazji Dnia Nauczyciela.

WSPÓLNE CZYTANIE

We wtorek, 11 października, gościliśmy młodzież kl I Technikum Obsługi Turystyki z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Nasi młodzi gości w ramach edukacji czytelniczej przybliżyli przedszkolakom bajki, wiersze Ignacego Krasickiego. Ponadto paniWioletta Marcinek – wychowawca w ciekawy humorystyczny sposób opowiedziała dzieciom o biskupie Krasickim. Później był jeszcze czas na swobodną wspólną zabawę małych i dużych.

DZIEŃ DRZEWA

Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Tego dnia, Kosmoludki, poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody y oraz obejrzał film edukacyjny o zmianach zachodzących w drzewach jesienią. Następnie w parch wykonały jesienne drzewa, które pięknie ozdobiły nasza szatnię.

„Co w trawie piszczy?”

Aktorzy Teatru Narwal po raz kolejny przyjechali do naszego przedszkola z przedstawieniem pt: „Co w trawie piszczy?”. W bajce przedstawione są losy owadów mieszkających na łące oraz na leśnej polanie. Pszczółka Malinka, motylek Emanuel, pająk i mrówka oraz konik polny uczą szacunku do przyrody oraz przypominają o swojej roli.

30 IX – DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji tego dnia niezwykłego, Życzymy Wam Chłopcy wszystkiego najlepszego, I aby codziennie spotkało Was coś magicznego..

W dniu, 30 września, w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Chłopaka. W grupie najstarszej dzieci na zaproszenie rodziców wybrały się do kina na film „Jak zostać kotem”. Młodsi bawili się w swoich grupach. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Chłopcy tego dnia spisali się na medal i oby takich dni było więcej.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w uatrakcyjnienie i uprzyjemnienie tego dnia.

ZBIERAMY KASZTANY I ŻOŁĘDZIE!!!

Ależ to nie koniec naszej zbiórka. Dalej zbieramy, zbieramy!

A to co do tej pory już zebraliśmy przekazaliśmy panu leśniczemu – tatusiowi Ani z Krasnali.

JESIENNY RAJD PIESZY

Już po raz siódmy odbył się pieszy rajd lidzbarskimi serpentynami. Przedszkolaki wraz z rodzicami stawili się we wtorkowe popołudnie i wyruszyliśmy leśnymi ściekam. Po pokonaniu trasy dotarliśmy na harcerską polanę, gdzie już paliło się ognisko. Tutaj piekliśmy kiełbaski, a po posiłku przyszedł czas na wspólne zabawy, pląsy, piosenki.

.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

JEST ŚWIĘTO MAMY I I DZIEŃ STRAŻKA

A DZIŚ MAMY

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!!!!!!

20 września obchodziliśmy V Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Nasze dzieci były wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone tego dnia.A to za sprawa przygotowanej specjalnie dla nich niespodzianki, która odbyła się na Placu koło Wysokiej Bramy naszego miasta. Uroczystość otworzył Burmistrz naszego miasta p. J. Wiśniowski, który przekazał nam symboliczne klucze do miasta.Następnie wszystkie zgromadzone dzieci z 7 przedszkoli przemaszerowały ulicami miasta w barwnym korowodzie .Towarzyszyli nam animatorzy -wolontariusze z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych.Aby spełniły się wszystkie dziecięce marzenia i żeby panował pokój na całym świecie wypuściliśmy 60 balonów z helem do nieba oraz 7 gołębi.

Organizatorem całej imprezy było nasze przedszkole, a fundusze na realizację naszego projektu uzyskaliśmy przystępując, do konkursu Charytatywnie -Aktywnie, Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia”.

W tym wyjątkowym dniu, wszyscy bawili się doskonale, a zadowolenie, radość i uśmiech towarzyszyły Dzieciom przez cały dzień. Naszym cudownym Przedszkolakom z okazji ich święta życzymy, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej –dyrektor oraz pracownicy Przedszkola nr 5 „Piąteczka „

JESZCZE TROCHĘ LATA…

Jak to dobrze,że lato jeszcze trwa.

Nie ma nic fajniejszego niż wspólna zabawa z koleżankami i kolegami na placu zabaw!

NA WARMIŃSKĄ NUTĘ…

W czwartek ,15 września, gościliśmy w przedszkolu tancerzy z Zespołu Tańca Ludowego „Perła Warmii”- Olgę, naszą absolwentę, jej mamę(również tancerkę) oraz kolegę.

Nasi goście zaprosili przedszkolaki, aby zgłosili się na próbny nabór do zespołu i spróbowali swoich sił w tańcu ludowym.

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZEK JESIEN

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Tradycyjnie, co roku, uczestniczymy w „Sprzątaniu Świata”. Co prawda maluszki wybrały się na krótki spacer ale starsi zbierali śmieci w okolicy parku I. Kwinto oraz wzdłuż ścieżki rowerowej przy Łynie. Dzieci po raz kolejny dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by świat będzie czysty i zdrowy.

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZEK JESIEN

ROWEROWE POŻEGNANIE LATA

Kochani jeszcze w starej odsłonie, zamieszczamy kilka fotek z przecudnego Pikniku Pożegnania Lata.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.